אחרי גזר דין אולמרט: כל ההטבות שנשללו

ראש הממשלה לשעבר, שעליו נגזרו היום 6 שנות מאסר בפועל, לא רק ירצה את העונש הממושך בכלא וישלם קנס בסך מיליון שקלים - אלא יסבול גם משלילת הטבות המגיעות לו עקב התפקיד שמילא. אולמרט לא זכאי עוד לנהג, לשכה, אבטחה ולרכב שרד צמוד - בין היתר עקב החוק שהועבר בזמן כהונתו נגד הנשיא קצב שהורשע באונס

שלילת ההטבות בדרך. אולמרט (חדשות 2)

עונש המאסר הוטל, הסוף למנעמי השלטון בדרך: 6 שנים בפועל נגזרו היום (ג') על ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. על פי החלטת שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, אמור אולמרט להתייצב במתקן שב"ס בתחילת ספטמבר להתחיל בריצוי עונשו. אלא שהאיש שהיה החזק במדינה עד לפני כמה שנים, צפוי לספוג עונש נוסף: מלבד הקנס בגובה מיליון שקלים שהוטל עליו ועונש המאסר, נראה כי גם ההטבות המגיעות לו עקב התפקיד שמילא, יישללו ממנו. יצוין, כי אולמרט הודיע כי הוא מוותר על זכויותיו כבר לפני כשנתיים במהלך דיון שנערך בבית המשפט המחוזי בירושלים. אך כעת, יינתן לשלילת ההטבות תוקף רשמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אולמרט צפוי לאבד את שלל ההטבות המגיעות לו עקב הקלון שהוטל עליו - חלקן בעקבות תמיכה שלו עצמו בהחלטה זו. בשנת 2007, בלחץ פרשת משה קצב ובהנחיית ראש הממשלה דאז אולמרט, קיבלה ועדת הכספים של הכנסת החלטה שלפיה מדינה ישראל לא תוסיף ותממן נושאי משרה לשעבר אם יורשעו בעבירה שיש עמה קלון.

מדובר בשורה של הטבות שעלותן מסתכמות ביותר ממיליון שקלים לשנה בהן רכב השרד הצמוד, אבטחה, מזכירה אישית, לשכה, פטור ממס והטבות נוספות. ההחלטה שהתקבלה לפני שבע שנים פה אחד בוועדת הכספים נועדה לפגוע ישירות בנשיא המדינה לשעבר משה קצב שהורשע באונס, ולהרתיע נושאי משרה ואנשי ציבור מלפעול בניגוד לחוק. ספק אם ראש הממשלה לשעבר אולמרט תיאר לעצמו כי הוא בעצמו יהיה בין הראשונים להיפגע מחוק זה על בסיס החלטת בית המשפט היום אודות עונש המאסר והטלת הקלון.

היוזמה שנועדה לפגוע בקצב - תפגע גם באולמ (רויטרס)

כפועל יוצא מהעבירות בהן הורשע אולמרט שיש עמן קלון, ביקשה הפרקליטות לשלול גם עשרה אחוזים מהגמלה לה זכאים אולמרט ושני נאשמים נוספים בפרשה - אורי לופוליאנסקי ואליעזר שמחיוף - כולם שימשו בתפקידים בכירים בעיריית ירושלים, כשאולמרט ולופוליאנסקי אף כיהנו בראשות העיר ואילו שמחיוף שימש בתפקיד סגן.

אולם, לאחר שהשופט רוזן בחן את טענות הצדדים ונוכח עונשי מאסר והקנסות הכספיים, הוא בחר שלא להיענות לבקשת המדינה ולא לשלול עשרה אחוז מגמלאותיהם.

גזר הדין לאהוד אולמרט - הסיקור המלא:

אולמרט נשלח לשש שנות מאסר בפועל

גזר הדין בפרשת הולילנד: כל העונשים

מקורבי אולמרט: "העונש חורג מכל פרופורציה"

לא רק אולמרט: הפוליטיקאים הבכירים שנשלחו למאסר

גזר הדין של אולמרט: "פעלו מחמדנות וחזירות"

תגובות במערכת הפוליטית: "שיעור חשוב לנבחרים מושחתים"

סיפורו של אולמרט: מבנימינה, לראשות הממשלה - ולכלא

שב"ס מקים צוות מיוחד ל"אסיר אולמרט"