מקורביו של אולמרט: "עונש המאסר - חורג מכל פרופורציה"

לאחר שהוטלו עליו 6 שנות מאסר בפועל בגין שתי עבירות לקיחת השוחד בהן הורשע, הגיבו היום מקורביו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט לעונש החמור: "בית הדין גזר היום את העונש הזה על אדם שלא לקח שוחד מימיו", מסר יועץ התקשורת של אולמרט. התובעת במשפט: "אף אדם לא נמצא מעל החוק. מי שסרח - דינו לרצות מאסר ממושך"

עונש המאסר החמור שהוטל על ראש הממשלה לשעבר גרר תגובות מיידיות וחריפות מצוות ההגנה של אהוד אולמרט: פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, הצהיר כי בכוונת ההגנה לערער על ההרשעה ועל חומרת העונש, 6 שנות מאסר, לבית המשפט העליון. יועץ התקשורת שלו טען כי הוא חף מפשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה עונש שחורג מכל פרופורציה ומכל נורמה ועונש שלא הוטל עד כה על אנשים אחרים בתפקידים דומים", אמר אמיר דן בצאתו מבית המשפט לאחר מתן גזר הדין. "העונש מבוסס על הכרעת דין שגויה לחלוטין, מגדל קלפים שכל כולו בנוי על הערכות, השערות והנחות. בית הדין גזר היום את העונש הזה על אדם שלא לקח שוחד מימיו".

עוד הוסיף יועץ התקשורת של רה"מ לשעבר, כי צוות ההגנה של אולמרט לא הופתע מהעונש הכבד - וכי האמון ניתן כעת בבית המשפט העליון, לאחר שיוגש ערעור.

"חלק מהמילים שהקריא השופט חמורות מאוד, וחלו בנשימה אחת על כלל הנאשמים. אולמרט לא לקח שוחד והוא רואה את עצמו זכאי", הוסיף עורך דינו של אולמרט, אלי זהר והדגיש גם כן, כי בכוונת צוות ההגנה לפנות לערעור בבית המשפט העליון.

"איש לא נמצא מעל החוק"

מנגד, בתביעה הביעו שביעות רצון מהעונש שהוטל על אולמרט: "עובד ציבור שסרח - דינו אחד: לרצות עונש מאסר לתקופה ארוכה ולהחזיר את הכספים המושחתים למדינת ישראל. אות קלון יוטבע על מי שלקח כספים מהקופה הציבורית", מסרה עו"ד ליאת בן ארי ששימשה כתובעת במשפט הולילנד.

"אין איש מעל החוק - ועל מי שפשע, להיענש. זה יום לא קל למדינת ישראל ואזרחיה, אך כולי תקווה שהמסר שיצא מבית המשפט ידבר בעד עצמו ויהווה אבן דרך במלחמה בשחיתות הציבורית", הוסיפה. לדבריה הצטרף העיתונאי דן מרגלית, ששימש בעבר חברו הקרוב של אולמרט: "לא חשבתי שגזר הדין יהיה כה חמור, אבל הוא תואם את פסק הדין. זה רף הענישה הראוי".