הטעות שתעלה לליברמן מיליונים?

במסגרת תעמולת הבחירות השיקה מפלגת ישראל ביתנו קמפיין שקורא לעונש מוות למחבלים. על שלטי החוצות הוצגו תמונות של מחבלים האחראים לפיגועי טרור גדולים בישראל, אך ככל הנראה טעות בקמפיין צפויה לעלות למפלגה מיליוני שקלים, כשבמקום תמונתו של מחבל הופיעה תמונה של עורך דין ערבי-ישראלי

עבאס אל-סייד, המחבל שביצע את הפיגוע במלון פארק בנתניה ומספר פיגועים נוספים נגד ישראל, אחראי למותם של 37 אזרחים. כחלק מהקמפיין של מפלגת ישראל ביתנו, הופיעה לכאורה תמונתו של אל-סייד, לצד הכיתוב המפרט את מעשיו. יוצרי הקמפיין ככל הנראה לא הבחינו כי כלל לא מדובר במחבל שמופיע בתמונה - אלא בעורך דין ערבי-ישראלי בשם מוחמד עאבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עורך הדין לא קשור בשום צורה לפיגוע במלון פארק, ואתמול הוא הגיש תלונה נגד יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן בגין הסתה. הבוקר הגיש באמצעות פרקליטו, עו"ד אחמד יונס, תביעה אזרחית נגד המפלגה על סכום של 2.5 מיליון שקלים.

"אני המום ומפחד ממש", סיפר עו"ד עאבד. "אני לא יוצא מביתי, לא אני ולא בני משפחתי. אני רואה בזה קריאה פומבית לציבור לחסל אותי. בושה שאדם כזה ייבחר או שהציבור ייתן בו אמון והוא ייכנס שוב לכנסת".

עו"ד אחמד יונס

"מדובר במעשה חמור ביותר ולא אחראי", אמר פרקליטו של עאבד, עו"ד יונס. "הפרסום מהווה איום ממשי על חייו של עורך דין ישראלי. איך ייתכן שמי שמתעתד להנהיג מדינה ומכהן כשר חוץ מפרסם הודעות שאין בהן אמת?".

שורש הטעות כפי הנראה נעוץ בכך שעו"ד עאבד הואשם לפני כשנה בסיוע לאנשי חמאס הכלואים בבתי הכלא בישראל במסגרת תפקידו. יש לציין כי התיק לא נסגר, עורך הדין לא הורשע והמשפט עדיין מתנהל נגדו.

מישראל ביתנו לא נמסרה תגובה.