יומיים לפני גזר הדין: אולמרט נחקר באזהרה

ראש הממשלה לשעבר הגיע למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה, ונחקר בחשד לביצוע עבירות שיבוש הליכי משפט והדחה בחקירה ובעדות. במקביל, נענה השופט דוד רוזן לבקשת הפרקליטות לדחות את מתן גזר הדין ללופוליאנסקי, שהורשע בקבלת שוחד, ולהפריד אותו ממתן גזר הדין לנאשמים האחרים בתיק הולילנד

נחקר שוב. אולמרט

יומיים לפני מתן גזר הדין בפרשת הולילנד שעלול לשלוח אותו לכלא, נחקר היום (ה') שוב ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה, בחשד לביצוע עבירות שיבוש הליכי משפט והדחה בחקירה ובעדות. חקירתו של אולמרט נמשכה שלוש שעות, ובסיומה שוחרר לביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, נענה השופט דוד רוזן לבקשת הפרקליטות לדחות את מתן גזר הדין לאורי לופוליאנסקי, שהורשע בקבלת שוחד, ולהפריד אותו ממתן גזר הדין ליתר הנאשמים בתיק הולילנד.

בסוף השבוע פנתה הפרקליטות לבית המשפט בבקשה לדחות את גזר הדין, בטענה כי עליה להשלים בדיקות וקבלת חוות דעת בעניין מצבו הבריאותי של ראש עיריית ירושלים לשעבר לופוליאנסקי כדי לדעת האם ניתן בכלל לכלוא אותו במצבו הנוכחי.

אולמרט: "הכרעת הדין בפרשת הולילנד - שגיאה יסודית"

בסוף החודש שעבר התייצב אולמרט בבית המשפט לשלב הטיעונים לעונש, והוסיף להכחיש מעל דוכן העדים את העבירות שבהן הורשע. "מעולם לא ביקשתי או קיבלתי שוחד, לא בעקיפין ולא במישרין, לא לעצמי ולא למקורביי", אמר ראש הממשלה לשעבר. "הכרעת הדין בפרשת הולילנד מבוססת על שגיאה יסודית".

הדיון בשלב הטיעונים לעונש במשפט הולילנד התחדש יום לאחר לאחר שבדיון לפני כן ויתר אולמרט על האפשרות להציג עדי אופי מטעמו. בפרקליטות דרשו לגזור על אולמרט לפחות שש שנות מאסר, בגין שני האישומים בקבלת שוחד בהם הורשע ומנגד, ביקש פרקליטו עו"ד אלי זהר מבית המשפט להשית על מרשו עונש מאסר בן 18 חודשים.

"העונש שאולמרט כבר קיבל על ידי עמידתו הציבורית בתקשורת למיניה היה חריף ביותר ובלתי נסבל לפי כל אמת מידה חברתית בארץ ובעולם כולו", אמר עו"ד זהר. לדבריו, הדבר גרם לפגיעה ממשית בהליך המשפטי: "הפגיעה הזו צריכה להילקח בחשבון כשדנים בעונשו של אולמרט".