לוחם מג"ב תקף מינית חיילת בזמן שישנה באוטובוס - ופוטר

מפקד כיתה הורד בדרגה ופוטר מהמשטרה לאחר שהורשע כי בזמן נסיעה באוטובוס ליטף את ירכה של חיילת שישבה בצמוד אליו, בעודה ישנה. סנגורו של הלוחם: "העבירה נמשכה שנייה אחת והיא לא כללה מגע באיבר מוצנע חלילה"

ליטף את ירכה כשישנה. ארכיון (בשמת בן עמי)

מפקד כיתה במג"ב פוטר מהמשטרה לאחר שהורשע בהטרדה מינית של חיילת שישבה לצדו באוטובוס. בגזר הדין שניתן לו כחלק מהסדר טיעון שנחתם עמו, הוחלט להוריד את הלוחם בדרגה למשך שלושה חודשים, לרשום בתיקו נזיפה חמורה ולהטיל עליו מחבוש על תנאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העבירה התבצעה בחודש פברואר 2012, בזמן שהלוחם היה בדרכו באוטובוס אל ביתו שבדרום הארץ. במהלך הנסיעה, הבחין החייל כי המתלוננת שישבה במושב הצמוד נרדמה, והחליט לנצל את מצבה ומישש את ירכה ואת מפשעתה.

בעקבות המעשים הגישה החיילת תלונה נגד השוטר. לאחר בחינת הממצאים החליטו במחלקה לחקירות שוטרים לגנוז את התיק הפלילי נגדו, בתמורה לכך שיודה בהטרדה מינית בבית הדין למשמעת של המשטרה.

"מדובר בלוחם ומפקד מצטיין ובעל משפחה"

בית הדין בהחלטתו קבע אז כי "במקרה עולים מספר היבטים לחומרה ובהם ניצול מצבה של המתלוננת שנמנמה אותה עת ולא הייתה מודעת למתרחש, היעדר היכרות כלשהי ביניהם, פער הגילאים המשמעותי, והפגיעה הקשה שנגרמה לה עת הפלישה למרחב הפיזי המוגן שלה באופן שיש בו כדי לגרום לתחושות רשות של השפלה וביזוי".

לאחרונה, מפקד אגף משאבי אנוש במשטרה החליט לפטר אותו מהשירות בשל המעשים, ולפני מספר ימים הוא פוטר רשמית.

עו"ד דניאל חקלאי, שייצג את הלוחם, אמר בתגובה כי "אנו שמחים על כך שהמחלקה לחקירות שוטרים הבינה שלא היה מקום להעמיד את השוטר המצטיין לדין פלילי". עו"ד חקלאי הוסיף כי "יחד עם זאת, סברנו שניתן להסתפק בענישה משמעתית מטעם בית הדין למשמעת של משטרת ישראל ואין מקום לענישה נוספת בדמות פיטורי השוטר מהמשטרה".

לטענת הסנגור, לא מדובר בעבירת מין מאוד חמורה. "ברור שמדובר בעבירה שאסור היה לו לבצע", ציין. "אך במקביל, ברור שהעבירה מצויה ברף הנמוך ביותר של עבירות מסוג זה. היא נמשכה שנייה אחת והיא לא כללה מגע באיבר מוצנע חלילה".

הוא הוסיף כי "מדובר בלוחם ומפקד מצטיין שהינו בעל משפחה. הוא מבקש לפרנס את משפחתו (ובעיקר את ילדיו הקטנים) וכעת הוא נותר בלא פרנסה. אני מקווה שהחיילת תתאושש מהאירוע העגום, שהיא תרגיש טוב וכן שהשוטר ייקלט במהרה במקום עבודה חדש ונורמטיבי".