הסדר טיעון עם שלומי לחיאני: סעיפי השוחד נמחקו

בבית המשפט הוצגה עסקת הטיעון עם ראש עיריית בת ים, שבמסגרתה הודה והורשע בשלוש עבירות של הפרת אמונים. הפרקליטות מבקשת לגזור עליו שנת מאסר בפועל ולהטיל עליו קלון. לחיאני: ״אשמח שהפרשה תהיה מאחורי"

בית המשפט אישר הבוקר (ה') את הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני, שבמסגרתו הודה בשלושה סעיפים של הפרת אמונים ובתמורה נמחקו האישומים נגדו בדבר לקיחת שוחד. "אשמח כשהפרשה תהיה מאחורי", אמר הבוקר לחיאני עם חתימת ההסדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרקליטות מבקשת לגזור על ראש עיריית בת ים עונש של עד שנת מאסר בפועל ולהטיל עליו קלון. במידה ותאושר בקשתה של הפרקליטות תהיה זו סופה של הקריירה הפוליטית של לחיאני, לפחות לשנים הקרובות.

לחיאני אמר עם חתימת ההסדר: "כל חיי הייתי סמל ודוגמה לסביבה שבה אני חי - וחשוב לי להמשיך להיות כזה. על כן החלטתי לקחת אחריות על מעשים מלפני עשר שנים, שנעשו בטעות בתחילת דרכי כאיש ציבור, ובדיעבד אפשר היה לעשותם אחרת".

"אני נוטל אחריות על עצמי ובכך משחרר את כל המעורבים האחרים מאחריות ומשחרר גם את משפחתי מסבל של חמש שנים", הוסיף. "אני רוצה להשאיר הכול מאחורי וללכת קדימה. האהבה הגדולה שלי היא השליחות הציבורית. לא יהיה מאושר ממני - אם בית המשפט יאפשר לי להמשיך לשרת את הציבור״.

הפרקליטות תבקש קלון. ארכיון (חדשות 2, יוסי זילברמן)

לחיאני הושעה מראשות העיר בת ים לפני מספר חודשים, לאחר שהועמד לדין פלילי בבית משפט השלום בתל אביב בגין עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

בחודש פברואר האחרון הודיעה הוועדה המיוחדת להשעיית ראשי רשויות, כי על לחיאני לעזוב את תפקידו כראש עיריית בת ים לתקופה של שנה. בנוסף, החליטה הוועדה להשעותו מתפקידיו כחבר מועצת העיר - "מתפקידים שיש להם השפעה מהותית על התנהלותה התקינה של הרשות המקומית או בתפקידים הכרוכים בניהול כספי ציבור".

האישום: קיבל שוחד מבעלי עסקים

ארבעה חודשים קודם להשעייה, ימים ספורים לפני הבחירות למועצות המקומיות, הגישה הפרקליטות נגד לחיאני כתב אישום חמור בגין שורה של עבירות שחיתות ובהם שוחד והפרת אמונים.

במסגרת כתב האישום נכללו שני אישומים שעניינם קבלת שוחד מבעלי עסקים בעיריית בת-ים ואישום העוסק בעבירה של מרמה והפרת אמונים, ביחס לפנייתו של לחיאני לתשעה עובדים בעירייה בבקשה שייטלו הלוואות מהבנק ויעבירו לו את הכספים.

בנוסף, הואשם לחיאני כי היה לכאורה בעל מניות בחברה המפיצה מקומון בעיר בת-ים, בשעה שהעירייה התקשרה עם אותו מקומון ברכישת שטחי פרסום. כתב האישום לא מנע מלחיאני להתמודד פעם נוספת על תפקיד ראש העיר, בבחירות שבהן זכה ברוב גדול - עד להשעייה.