תיעוד: כך מחסלים חשבונות בעולם התחתון

האות ניתן, המתנקשים יוצאים לדרך רכובים על אופנוע ופותחים בירי מטווח אפס לעבר איציק גפן שמנסה להימלט, אך מתמוטט על המדרכה ומת. מצלמות האבטחה בתחנת דלק בחולון מספקות תיעוד נדיר לרצח שבוצע ב-2011

היום (ה') הותר לפרסום תיעוד הרצח של איציק גפן ז"ל שאירע בחודש דצמבר 2011. בסרטון נראים שני מתנקשים רכובים על אופנוע כשקסדות על ראשיהם מגיעים אל הזירה. השניים פותחים בירי לעבר גפן. הוא מנסה להימלט, אך נכשל ומתמוטט על המדרכה מת. הרקע לרצח: מאבקי שליטה בעולם התחתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הנאשם המרכזי ברצח גפן, שתיעודו נחשף עתה, הוא שלמה ניאמצ'יק. ניאמצ'יק, ביחד עם העבריין מוטי חסין, מואשם גם ברצח אבי דוד בחודש אוקטובר 2011. לפני כשנתיים, במרס 2012, הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום נגד השניים, בגין רצח, קשר לפשע והחזקת נשק. כתבי אישום נוספים הוגש גם נגד אופיר ניאמצ'יק, אחיו של שלמה, ויצחק זרבי.

לפי כתב האישום, הארבעה קשרו קשר לרצוח את אבי דוד ואת איציק גפן, על רקע מאבקי שליטה בין ארגוני פשע בעולם התחתון, וניסיון "עריקה" של אחד מאנשי ארגונו של אברג'יל לארגון פשע מתחרה. הפרשה החמורה נחשפה יום לפני הגשת כתב האישום, כשהתיר בית המשפט לפרסמה.

בכתב האישום תואר כיצד לכאורה תכננו הארבעה היטב את הרציחות, בצורת "כיפה אדומה". כך, במקרה הרצח של גפן נטען כי שלמה ניאמצ'יק הוא זה שקבע להיפגש איתו בתחנת הדלק בחולון, שבה מצא לבסוף את מותו.

כשהוא נוסע עם נאשם אחר על אופנוע, הגיע ניאמצ'יק לתחנת הדלק והתיישב עם גפן. לאחר מכן, כפי שנראה בסרטון, כשניתן האות על ידי ניאמצ'יק, הגיעו שני נאשמים אחרים על אופנוע ואחד מהם ירה מספר כדורים בגופו של הנרצח. הארבעה נמלטו והותירו את גפן להתבוסס בדמו, כך בכתב האישום.

במקרה של דוד, הביאו אותו באמתלת שווא למסעדה בבת ים, תוך שהם מתקשרים ביניהם בעזרת טלפונים ניידים שרכשו באותו יום מחנות ושילמו מראש על השיחות כך שלא ניתן לקשור ביניהם. כשדוד נכנס למסעדה, הוא פגש את מוטי חסין כששאר הנאשמים ממתינים באזור. כשניתן האות לכך, העביר שלמה ניאמצ'יק את האקדח לאחד הנאשמים, לא מפורט מי מהם, שירה חמישה קליעים בחזהו של דוד.

שמו של מוטי חסין עלה לכותרות גם סביב ניסיון החיסול הכושל בחוף בת ים בשנת 2008, במהלכו נרצחה מרגריטה לאוטין ז"ל. חסין היה ככל הנראה היעד לחיסול, שהרקע לה היה מאבק כוח בין ארגוני פשיעה. אז היה זה ארגונו של אבוטבול שניסה לפגוע בבכיר במשפחת אברג'יל.