נהג המשאית שהרג 7 הואשם בהריגה

שנה אחרי תאונת הדרכים המחרידה בצומת נשר, פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום חמור נגד ג'מאל בן עאמר אבו סיאם – נהג המשאית שגרם למותם של שבעה בני אדם. מכתב האישום בגין הריגה עולה כי אבו סיאם נהג במהירות מופרזת והתעלם מאזהרות נהגים על עשן שיוצא מהבלמים

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (ד') כתב אישום חמור בגין הריגה נגד ג'מאל בן עאמר אבו סיאם - נהג משאית בן 31 מרהט שגרם למותם של שבעה בני אדם בתאונת דרכים מחרידה בצומת נשר באפריל 2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום שהוגש נגדו מייחס לאבו סיאם "נהיגה בפזיזות" ומעלה כי במספר הזדמנויות שקדמו לתאונה, בחר הנהג להתעלם מאזהרות שהופנו לעברו בנוגע למצב הבלמים שלו, ואף העמיס על המשאית משקל גדול מהמותר. בין היתר נכתב כי בטרם התאונה הוביל הנהג חלוקי נחל במשקל כולל של יותר מ-72 טונות - "וזאת בניגוד למשקל המותר ותוך שהוא מודע לכך".

המשאית לאחר התאונה (קוסטה גרישוקוב)

עוד עולה מכתב האישום כי במהלך הנסיעה נאמר לנהג על ידי נוסע כי ריח חזק וחריף נודף מהבלמים של המשאית שלו, אך זה בחר להתעלם מכך והמשיך בנסיעה "במהירות גבוהה מהמהירות הסבירה ביחס לתנאי הכביש ולמשקל המשאית, ותוך שהוא עושה שימוש יתר בבלמים של המשאית".

כבר עם תחילת נסיעתו צפרו לעברו מספר נהגים ואף סימנו לו בידיהם, עקפו אותו, נצמדו אליו והפנו את תשומת לבו לעשן שיצא מכיוון הסרנים של המשאית ולריח החריף שנדף מהבלמים. "ואולם, הנאשם לא שעה להתרעות הנהגים, לא עצר ולא האט את מהירות נסיעתו הגבוהה, והמשיך בנסיעה במהירות בלתי סבירה".

זירת התאונה הקשה (איחוד הצלה)

על פי כתב האישום, במרחק של כ-800 מטרים מצומת דרך משה ורחוב בר יהודה, איבד הנהג את הבלמים ולא הצליח להאט את מהירות נסיעתו. בשלב זה החלה המשאית לדהור במהירות גבוהה אל הצומת, תוך שהנהג צופר בחוזקה וצועק לעבר הנהגים האחרים לפנות את הכביש.

"בהגיע הנאשם לצומת, פגע עם חזית המשאית במספר כלי רכב והרג את שבעת המנוחים ופצע רבים אחרים", נכתב. המשאית שבה נהג עלתה על המדרכה, פגעה בגדר בטון של בסיס צבאי נטוש ונעצרה במרחק של 18 מטרים מהגדר. מלבד כתב האישום החמור, הגישה הפרקליטות בקשה לפסול את רישיונו של הנהג עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.