האישום הופחת - בני המשפחה הפגינו נגד הפרקליטות

חצי שנה לאחר רצח נאוה חן ז"ל, מגבשת כעת הפרקליטות הסדר טיעון מקל עם בן זוגה לשעבר אבנר טווק, שיואשם ככל הנראה בהריגה ולא ברצח. בני משפחתה של הנרצחת הפגינו מול בניין הפרקליטות בת"א ודרשו משפט צדק

בני משפחתה של נאוה חן ז"ל הפגינו היום (ד') מול בניין הפרקליטות בתל אביב, במחאה על כוונתה לחתום על הסדר טיעון עם בן זוגה לשעבר, אבנר טווק, שנאשם בדקירתה למוות. על פי ההסדר המתגבש, שיוצג ככל הנראה ביום שני הקרוב, ישונה סעיף האישום מרצח להריגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפרקליטות זימנה אותנו לשיחה ואמרו שבשל חוסר ראיות הם ייאלצו להפחית את הטיעון להריגה", אמרו בני המשפחה הזועמים. "אמרנו שאנחנו לא מסכימים, אבל כנראה שהתחושות שלנו לא מעניינות אותם שם. כל מה שחשוב להם הוא לחסוך בזמן בית המשפט".

קארין, בתה של נאווה ז"ל, מסרבת להכיר בהסדר הטיעון המקל, ומבהירה שלא תקבל סעיף אישום אחר מלבד רצח. "באנו כדי לנסות ולמנוע את ההסדר השערורייתי הזה", אמרה לחדשות 2 Online. "הרוצח בא בכוונה לרצוח את אמא. הוא איים עליה, הוא ארב לה שם כל הלילה. אנחנו יודעים שהוא ניסה גם להשיג אקדח, אבל בסופו של דבר הוא הגיע עם הסכין עליו כדי לרצוח אותה. איך זה לא רצח?"

מהפרקליטות נמסר כי היא אינה מתייחסת לשיחות עם סניגורים, בפרט לכאלה שטרם גובשה בהן הסכמה סופית, והדגישה שאין בכך כדי לאשר או להכחיש את הידיעה.

נאוה חן ז"ל (באדיבות המשפחה)

"אחזתי בסכין, אבל לא דקרתי אותה"

על פי כתב האישום המקורי שהוגש נגדו, הגיע טווק בבוקר 22 באוקטובר 2013 לדירתה של חן, שם דקר אותה מספר פעמים בפלג גופה העליון ואז נמלט מהמקום. בתה, שהגיעה למקום זמן קצר לאחר מכן כששבה מחו"ל, מצאה את אמה שרועה בכניסה לבית כשהיא פצועה אנושות. מאוחר יותר מתה חן מפצעיה.

יומיים לאחר המעשה אותר טווק כשהוא מסתתר במבנה נטוש באשקלון. בחקירתו הודה שאחז בסכין, אך הכחיש שהתכוון לדקור אותה וטען כי זו נפלה על הסכין. בהיעדר תלונות קודמות נגדו בגין אלימות כלפיה, התקשתה הפרקליטות להוכיח שביצע את המעשה בכוונה תחילה.