מחיר התאונה המחרידה במכבסה - 25 אלף ש"ח

ידה של עובדת מכבסה בנצרת נתפסה בין שני גלילי גיהוץ לוהטים, מה שהוביל לקטיעת זרועה. בית הדין קבע כי התאונה התרחשה מכיוון שלא נשמרו הוראות הבטיחות וגזר על מנהל המכבסה קנס כספי

תאונה במכבסה. אילוסטרציה (AP)

בית הדין האזורי לעבודה הרשיע מנהל מכבסה בנצרת בעקבות תאונת עבודה שהובילה לקטיעת זרועה של אחת העובדות. בית הדין גזר עליו קנס כספי של 25 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשלוש שנים נפגעה עובדת המכבסה לאחר שידה נתפסה בין שני גלילי גיהוץ לוהטים. היא סבלה מכוויות קשות שהובילו בסופו של דבר לקטיעת זרועה מעל המרפק.

בעקבות התאונה הוביל מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד הכלכלה חקירה שבה התגלו ליקויי בטיחות באופן פעילות המכבסה. מנהל המכבסה לא גידר את מכונת הגיהוץ ולא הדריך את העובדים כיצד לתפעל אותה באופן בטיחותי.

כשנתיים לאחר התאונה הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד מנהל המכבסה, ובמסגרת הסדר טיעון הוא הורשע בעבירות של הפרת פקודת הבטיחות בעבודה ותקנון ארגון הפיקוח על העבודה. במסגרת ההסדר אף הוטל עליו קנס כספי בסך 25 אלף שקלים.

"מדובר בתוצאה קשה של תאונת עבודה שהצדיקה ענישה משמעותית, משום שבריאות העובדים ובטיחותם קשורה קשר הדוק בשמירה על הוראות הבטיחות בעבודה", אמרה התובעת הראשית במשרד הכלכלה, עו"ד גלי לוי. "נאי מקווה שהמסר שהעביר בית הדין ירתיע מעסיקים מלהפר את הוראות הבטיחות בעבודה השומרות על חייהם של עובדים ועל גופם".

ראש מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית, ורדה אדוארדס, ציינה כי "אל למעסיקים לזלזל בבטיחות ובבריאות של עובדיהם. אנו פועלים במקומות בהן מתרחשות תאונות קשות למיצוי כלי הענישה וההרתעה".