מאסר לדוקר שצחק על האנגלית של חברו

4.5 שנות מאסר נגזרו על דניאל לביא, בן 20 מהמרכז, שהורשע בגרימת חבלה חמורה לאחר שדקר צעיר אחר במהלך ריב שהתגלע ביניהם על רמת ידיעת השפה האנגלית של האחרון. לנוכח עבירות אלימות קודמות של הנאשם, החליט בית המשפט להפעיל עונש מאסר על תנאי שעמד לחובתו

אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ד') ארבע שנות מאסר וחצי על דניאל לביא, תושב המרכז בן 20, שהורשע בעבירה של גרימת חבלה חמורה לאחר שדקר צעיר אחר במהלך ריב שהתגלע ביניהם בשל לעג של לביא על רמת ידיעת השפה האנגלית של חברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש באחד מלילות ספטמבר 2013, עת שהה לביא יחד עם שניים מחבריו בקיוסק בתל אביב. השלושה שתו משקאות אלכוהוליים כשלמקום הגיעו שני צעירים נוספים, בהם הקורבן. בשלב כלשהו, כך על פי האישום שהוגש נגד לביא, שאל המתלונן את הנאשם לפשר כתובת הקעקע שעל גופו, הכתובה באנגלית. לביא, בתגובה, צחק על הקורבן כי הוא אינו מבין את השפה.

לאחר מכן , כך על פי עובדות כתב האישום, קילל הקורבן באנגלית את לביא, ששלף סכין ודקר אותו שלוש פעמים בבטנו. לאחר מכן חתך את לחיו ונמלט מהמקום. למתלונן נגרמו פצעים בבטן וקרע במעי והוא פונה לבית החולים.

יצוין כי לחובותיו של הנאשם עבירות אלימות קודמות ועל כן הפעיל השופט צבי גורפינקל עונש מאסר על תנאי. אחת מהן, חמורה במיוחד, אירעה במהלך שנת 2011, אז הורשע לביא בכך שתקף נער אריתריאי שלדירתו נכנס יחד עם חבריו שלא כדין. הוא פתח את המקרר, הוציא בקבוק זכוכית והלם בראשו. במקרה אחר, ב-2013, הוא תקף קטין באמצעות קרש ובמקרה אחר הורשע בגרימת נזק לרכבו של מדריך פעילות לנוער.

השופט סבר כי יש להחמיר בעונשו לביא "לאור טבעו האלים ולעובדה שהוא אינו נרתע משימוש באלימות".