"מי שלוקח לי את הפרנסה - אקח לו את החיים"

כתב אישום הוגש נגד יצחק וויקטור סילברה, אב ובנו מרמלה, בגין הצתה של בית קפה בעיר, בשל סכסוך עסקי עם הבעלים. אבנר לוי, שלום אביטן ומיכה ביטון שישבו במקום נהרגו כתוצאה מהכוויות שנגרמו להם. על פי כתב האישום, יצחק סילברה שפך חומר דליק ואמר: "מי שלוקח לסילברה את הפרנסה - סילברה לוקח לו את החיים"

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד יצחק (60) וויקטור (29) סילברה, אב ובנו תושבי רמלה, בגין רצח בעקבות ההצתה שגרמה למותם של מיכה ביטון, אבנר לוי ושלום אביטן ברמלה לפני כחודש. כתב האישום מייחס להם רצח תוך ביצוע עבירה, חבלה בכוונה מחמירה, הצתה וקשירת קשר לפשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני חודש וחצי החליטו שני הנאשמים, בעלי בית קפה ברמלה, ובעל בית הקפה הסמוך לאחד את שני העסקים. אלא שאז החליט בעל בית הקפה השני לפרק את השותפות. על פי כתב האישום, האב, בנו וחברו ידידיה אלואשוילי קשרו קשר להצית את בית העסק שלו, שם נהגו להתקיים גם משחקי קלפים.

בסביבות השעה 22:30 נכנסו יצחק וויקטור סילברה וחברם ידידיה אלואשוילי לבית הקפה המתחרה כשהם נושאים בידם בקבוקים עם חומר דליק. על פי כתב האישום, הם החלו להתיז את החומר הדליק בחדר החיצוני בבית הקפה, שם שיחקו קלפים באותו זמן מספר אנשים.

כבאים מחוץ לבית הקפה (משה שוהם - תעוד מבצעי מדא)

לאחר מכן נכנסו הנאשמים וידידיה לחדר הפנימי, שם פיזרו את החומר הדליק, בין השאר גם לעברם של מיכה ביטון, אבנר לוי ושלום אביטן, כך שהחומר הדליק פגע גם בגופם. יצחק סילברה צעק לעבר הנוכחים במקום כי "מי שלוקח לסילברה את הפרנסה - סילברה לוקח לו את החיים".

יצחק חזר בינתיים לחדר החיצוני, שלף סכין גדולה בה הצטייד מראש, הניף אותה לעבר הנוכחים בתנועת איום, והורה להם לא לזוז ממקומם. ויקטור וידידיה חסמו את היציאה מהחדר הפנימי, ואז הצית אחד מהשלושה אש אשר שהתפשטה ברחבי בית העסק תוך שהיא אוחזת במספר אנשים ששהו במקום, כולל הנאשמים עצמם.

לאחר מכן יצחק, ויקטור וידידיה נמלטו מהמקום מבלי שהזעיקו עזרה. הם פינו את עצמם לבית החולים עם דרגות כוויה שונות. ידידיה עדיין מאושפז במצב קשה. מיכה ביטון, אבנר לוי ושלום אביטן נפטרו בהמשך כתוצאה מהכוויות החמורות שנגרמו להם. שלושה אנשים נוספים ששהו במקום נפגעו גם הם מכוויות.