לקוחות תובעים את יס: לא מאפשרים לצפות בפורנו ביום

לקוח של חברת הטלוויזיה בלוויין יס, שרצה לצפות בסרט למבוגרים בלבד, גילה כי הצפייה בתכנים מותרת רק משעה 10 בלילה ועד 5 בבוקר. לטענתו, בהסכם ההתקשרות עם החברה התחייבה יס לאפשר לרוכשי סרטים ב-VOD לצפות בתכנים במשך 24 שעות לאחר ההזמנה. עתה הוא תובע פיצויים בסך 11.5 מיליון שקלים. יס: "בוחנים את הדברים"

תובעים את חברת יס. אילוסטרציה

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה לאחרונה תביעה ייצוגית נגד חברת שירותי הטלוויזיה בלוויין יס. בתביעה נטען כי החברה מפרה את התחייבותה בכך שהצפייה בתכנים למבוגרים בלבד של שירות ה-VOD של החברה מוגבל בשעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת התובע, בהסכם המפורסם באתר של יס נכתב כי "ממועד תחילת הצפייה במשדר בתשלום, ניתן לצפות בו מספר בלתי מוגבל של פעמים, במשך 24 שעות ממעוד תחילת הצפייה הראשונה".

מגיש התביעה ניסה לצפות בשנית בסרט למבוגרים שהזמין במהלך הלילה, אלא שעל המרקע הופיעה ההודעה: "התכנית מסווגת כתוכנית למבוגרים בלבד ולכן על פי דין ניתנת לרכישה בין השעוה 10 בלילה ל-5 בבוקר".

בתביעה הייצוגית דורש הלקוח מחברת יס פיצויים בסכום כולל של יותר מ-11 מיליון שקלים וחצי. "יס הפרה את ההסכם והטעתה את לקוחותיה בהקשרה של הזמנת משדר בתשלום", ציין התובע, "חרף התחייבותה של יס לאפשר שידור במשך 24 שעות, הלכה למעשה זמן הצפייה המקסימלי הינו 7 שעות בלבד - היינו פחות משליש מפרק הזמן המובטח".

"אסור לשדר תכנים למבוגרים בין 5:00-22:00"

לפי החלטת המועצה לשידורי כבלים ולוויין שידורי תכנים למבוגרים אסורים בין השעות 5:00 ל-22:00, אלא שלטענת התובע אין בהוראה זו כדי להכשיר את ההפרה של יס.

לדבריו, יס אינה משדרת את התכנים באופן אקטיבי. "ההחלטה של המועצה לשידורי כבלים ולוויין אינה אוסרת על לקוחותיה של יס לצפות במשדרים אותם הזמינו ושנשכרו בממירים", לשון כתב התביעה.

את טענתו מחזק התובע באומרו כי בהודעה של יס נכתב "לא ניתן לרכוש את התכנית", להבדיל מ"לא ניתן לצפות בתכנית".

מחברת יס נמסר בתגובה: "במהלך חופשת חג הפסח התקבלה הבקשה האמורה ב-yes .yes בוחנת את הדברים".