החשודים בגרימת האסון בהר הרצל זומנו לשימוע לפני הגשת כתב אישום

שנתיים אחרי קריסת גשר התאורה במהלך החזרות לטקס יום העצמאות, שבו נהרגה סגן הילה בצלאלי ונפגעו חיילים נוספים, הודיעה הפרקליטות לשישה חשודים כי נשקלת העמדתם לדין בעבירות של גרימת מוות ברשלנות וגרימת חבלות ברשלנות. האם סיגלית בצלאלי: "לא אשתוק מול יתר המעורבים"

סגן הילה בצלאלי ז"ל, ארכיון (חדשות 2)

שנתיים לאחר אסון קריסת גשר התאורה בהר הרצל שבו נהרגה קצינת צה"ל, סגן הילה בצלאלי, הודיעה היום (ד') הפרקליטות לשישה מהחשודים בפרשה כי נשקלת העמדתם לדין בעבירות של גרימת מוות ברשלנות וגרימת חבלות ברשלנות, וזאת בכפוף להליך שימוע שייערך להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטות מחוז ירושלים פנתה אל החשודים, שורה של בכירים בחברת "עיצוב במה" שהייתה אמונה על הקמת גשר התאורה במסגרת הסכם עם משרד ההסברה. בין החשודים, דורון ואלעד לביא שהיו בעליה של החברה, תומר לאונידזה ששימש כמנהל התפעול של החברה. חשודים נוספים הם אורן ורשבסקי ששימש כמהנדס המבנה ויצחק צוקר שהיה יועץ הבטיחות של האירוע.

על פי הפרקליטות, מהחקירה שנערכה בנושא התגבשה תשתית ראייתית שלפיה החשודים גרמו לכאורה ברשלנות לקריסת גשר התאורה במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות בהר, באירוע שבו נהרגה הקצינה ומספר חיילים נוספים נפצעו. ההחלטה התקבלה לאחר שהתקבלה חוות דעת מקיפה ויסודית של מומחים מטעם המכון הלאומי לחקר הבנייה בטכניון.

סיגלית בצלאלי, אמה של סגן הילה, העובדת מזה שנים בהר שבו אירע האסון, סיפרה לחדשות 2 Online על התחושות החצויות ברגעים שלאחר החלטת הפרקליטות. "אין לי ספק שהאנשים האלה אשמים באסון, אבל מצד שני אלה רק האנשים הטכניים, לא אשתוק מול יתר המעורבים", הדגישה האם.

"אני לא יכולה להגיד שאני שמחה ביום הזה, אני רוצה שימצו עם האחראים הנוספים את הדין", סיפרה סיגלית בצלאלי בכאב. "די לאמלל אותי, די לתת למשפחה לסבול ולכל אלפי האנשים שעומדים מאחורי ואומרים גם הם שכל האשמים צריכים לתת את הדין, די להתעללות הזו".

רק לפני כשבוע, פנו בני משפחתה וחבריה של בצלאלי ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין ולפרקליטות המדינה, בדרישה להגיש כתבי אישום נגד האחראים למחדל. במכתב שהועבר להם כתבו כי הם מיואשים ומתוסכלים מחוסר הפעולה בנושא. "אנו, חבריה של הילה, לוחמים את המלחמה שהילה כבר לא יכולה ללחום. אנו עומדים מיואשים נוכח התנהלות הפרקליטות בפרשה זו", כתבו.

"הילה אמנם לא תחזור והכאב יהיה מנת חלקנו לעד", המשיכו חבריה במכתב, "אך עשיית הצדק בפרשה תוביל בהכרח למודעות ציבורית וממשלתית ולהבנה כי זלזול בבטיחות הקהל והמשתתפים באירועים באשר הם (פרטיים או המוניים), הינה אבן נגף בחברה הישראלית שעלינו להוקיע במהרה". כעת נראה שהבקשה נענתה, וכי בעוד זמן קצר יועמדו החשודים באחריות לאסון הטראגי לדין.