האזינו: השיחות של רשת גנבי הנשק מצה"ל נחשפות

שלושה חיילים, שני נגדים וחייל בסדיר מואשמים שגנבו עשרות טילי לאו, לבנות חבלה ורימוני רסס מבסיסם הצבאי. את אמצעי הלחימה הללו הם מכרו לעבריינים. עכשיו, אחרי חקירה סמויה מתפרסמות ההקלטות שמראות כיצד פעלה הרשת בחשאי

חייל בסדיר ושני אנשי קבע, תושבי הדרום, הואשמו בגניבה של אמצעי לחימה מבסיסי צה"ל בהם שירתו. לפי כתב האישום, רשת גנבי הנשק הזו מכרה עשרות רימוני רסס, לבנות חבלה וטילי לאו משופרים לארגוני פשיעה. הערב (ג') אנו חושפים את שיחות הטלפון שהביאו למעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שיחה בין שניים מהנאשמים בגניבת אמל"ח

א': טפל פה, פנק אותו, הוא יבוא אלייך...
ב': אבל חבל, כפרה עלייך, לתת לו...מזה.
א': לא, לא, תן לו מזה.
ב': תגיד לו - יום ראשון פצצה. תמיד אחי, מה שתרצה.

בשיחה אחרת נשמעים הנאשמים מדברים אחרי שפרצו למחסן הנשק וגנבו טילי לאו שהוכנסו לצ'ימידנים צה"ליים.

א': אתה זוכר פעם שעברה שמה שה...זה שהיה באוטו הציע?
ב': נו...
א': יש עוד כזה, יש עוד נגלה כזאתי, אתה רוצה ניקח אותה?
ב': אני אדבר איתה תכף בטלפון השני, יאללה ביי.

טילי לאו שנגנבו (חדשות 2)

זה קרה לפני שנה וחצי ובאותה הקלות שבה הגיעו אמצעי הלחימה הללו לארגוני פשיעה, הם היו עלולים לעשות דרכם גם לארגוני טרור. לפי כתב האישום חברו גנבי הנשק לעבריין תושב דימונה, ומשם נמכרו אמצעי הלחימה לעולם התחתון.

שיחה בין שניים מהנאשמים בגניבת האמל"ח:

א': אתה לא רוצה שאני ארוויח, אז תגיד לי.
ב': אתה לא מבין, כי אתה והילד הקטן הזה סתם עושים טעויות בעיר. אתם הולכים, נותנים לילדים לפי 400 (שקלים). אם אתם תגידו להם 450, אז ייקחו את זה ב-450.
א': תשמע טוב מאוד, אח שלי. אנחנו לא נותנים לאף אחד וכל מי שאנחנו נותנים לו, נותנים לו במחיר הראוי, אחי. לא פחות מ-430 ואם מישהו נתן ב-400, הנה, אני גבר. יבוא אחד, יגיד... יגיד לך: 'תקליט אותו. תביא אותו'.

החביאו את התחמושת בבית מבלי שאיש יידע

חברי החוליה, לפי החשד, נהגו להגיע למחסני הנשק בבסיסי הצבא שלהם בלילות. באין מפריע, לפי האישום, הוציאו את אמצעי התחמושת , החביאו אותם בבית - במשך חודשים ארוכים מבלי שאיש יידע.

בשלב מסוים, פנה לפי החשד, החייל לאביו בכדי שזה יסייע לו ולשותפיו בחיפוש אחר קונים פוטנציאליים. האב שמח לעזור ומאות נמכרו תמורת אלפי שקלים. החייל ואביו טוענים באמצעות פרקליטם, עורך הדין מיכה גבאי, כי בינם ובין חברי הרשת היו בסך הכל קשרי ידידות ולא יותר.

"מרשיי מכחישים כל קשר לעברות המיוחסות להם", אמר עורך הדין גבאי, "הם מכירים את אחד הנגדים שהודה שמכר נשק, אבל אין להם שום קשר, בטח לא לטילי לאו ולא לרימונים, לא ללבנות חבלה".

עורכי הדין נועם אליגון וארז שלו, פרקליטיו של האזרח מדימונה, שלפי החשד שימש כ"צינור" שהעביר את הנשק לארגוני הפשיעה מסרו בתגובה: "הוא מכחיש כל קשר למעורבות למה שנאמר בכתב האישום, הוא מכיר את אחד המעורבים שחשוד בגניבה מהעיר שלו דימונה. יש ביניהם היכרות ידידותית אך לא מעבר לכך, ולא כפי שנטען בכתב האישום".