האסון בספא: עובדת בנק פועלים שנפגעה קשה תובעת מיליונים

הספא שבו נערך בדצמבר 2012 יום כיף לעובדי בנק הפך למלכודת מוות לאחר ששריפה שפרצה בו התפשטה במהירות. ט', עובדת הסניף, נלכדה במקלחות ואיבדה את הכרתה. 5 ימים היא נעה בין חיים ומוות וכעת תובעת מיליוני שקלים מהבנק ומבעלי הספא. "עד היום לא חזרתי לשגרה", סיפרה. בנק הפועלים: "התביעה טרם התקבלה"

כוחות כיבוי האש בספא (עזרי עמרם)

לפני כשנה וחצי יצאה ט', עובדת סניף בנק הפועלים בתל אביב, יחד עם עובדים נוספים ליום כיף בספא במרינה בהרצליה. היא לא דמיינה לרגע שהיום שהתחיל בפינוקים ומסאז'ים יסתיים בפציעתה הקשה ובמותו של מנהל הסניף, שלום בסון ז"ל. בשבוע שעבר הגישה ט' תביעה נגד בנק הפועלים, נגד בעלי הספא ונגד גורמים ציבוריים נוספים שבה היא דורשת לפצותה במיליוני שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ט', מנהלת תיקי השקעות שהחלה לעבוד בבנק לפני 19 שנים, שהתה במקלחת הספא כשהחלה להריח עשן. "הייתי במקלחות כשפרצה השריפה", היא משחזרת בשיחה עם חדשות 2 Online. "לאחר שהאש החלה נכנסה אחת מעובדות הספא וצעקה 'כולנו הולכים להישרף'. יחד איתה התפשט במקלחות גל עשן סמיך ביותר. לאט לאט התחלנו להיחנק". כשניסתה ט' להימלט דרך דלת החירום היא גילתה שהיא נעולה. "הרטבתי מגבת ונשמתי דרכה", סיפרה.

תוך זמן קצר ט' איבדה את הכרתה על רצפת המקלחת הבוערת. הדבר הבא שהיא זוכרת הוא חדר הטיפול הנמרץ של איכילוב, שם שכבה ללא הכרה במשך חמישה ימים "מתנדנדת בין חיים למוות", כדבריה. ביומיים הראשונים בבית החולים, הרופאים אמרו למשפחתה שאין תקווה כי תשרוד. "פשוט חשבתי שאני הולכת למות", היא נזכרת. "ראיתי את עצמי מלמעלה שוכבת על חוף הים בחלוק. לאט לאט הכול הלך והפך שחור. פתאום שמעתי את הבן שלי קורא לי 'אימא קומי, תתחילי לנשום. יש לך כוח'. את הצעקה הזו שלו לא אשכח בחיים".

עו"ד אבי לוטן (יח"צ)


כעת תובעת ט' פיצויים בסכום של יותר מ-2.5 מיליון שקלים. בתביעה שהגישה לבית המשפט המחוזי בלוד באמצעות עו"ד אבי לוטן ועו"ד שי ארד נכתב כי היא "מגוללת שרשרת מחדלים שאין חמורה ממנה שהפכה את המקום למלכודת מוות למבקרים בו".

לטענת התובעת, בעלי הספא התרשלו בכך שהפעילו את המקום ללא רישיון עסק וללא אישור כיבוי אש. לגבי אחריות בנק הפועלים, היא טוענת כי הבנק התרשל בכך שאפשר לעובדיו לקיים יום גיבוש במקום לא בטיחותי, מבלי לוודא כי לספא יש את האישורים הנדרשים.

הספא לאחר השריפה (חדשות 2)


"עד היום למעשה לא חזרתי לשגרה", מעידה ט', שעוברת שיקום פיזי ופסיכיאטרי. "אני מתקשה לנשום ומתעייפת מהר מאוד. מאז האירוע אני לא עובדת וגם לא מבצעת עבודות בית. כל פעם שאני מרגישה חום אני מתחילה לרעוד בכל הגוף. אני מנסה להרגיע את עצמי ולהגיד שאין סכנה אבל זה קשה מאוד. אני גם מתקשה לישון בלילות. לפני שכל זה קרה חשבתי שאני בנאדם חזק. מקווה שיום אחד כל זה יהיה מאחורי", סיכמה.

מבנק הפועלים נמסר בתגובה כי "הבנק טרם קיבל את התביעה. לכשתתקבל הבנק ילמד אותה ויגיב בבית המשפט".
בעלי הספא סירבו להגיב לידיעה.

לפניות לכתב: ItiaA@ch2news.tv