7.5 שנות מאסר לסב שביצע מעשים מגונים בנכדתו

גבר בן 53 מהדרום שהורשע בביצוע שורת עבירות מין בנכדתו מאז שהייתה בת חמש, ירצה 7.5 שנות מאסר; כמו כן, נגזרו עליו שנת מאסר על תנאי ופיצוי של 50 אלף שקלים לתובעת

המעשים החלו כשהנכדה היתה בת 5 (אילוסטרצי (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר הבוקר (ג') 7.5 שנות מאסר על גבר בן 54 מהדרום, שהורשע בביצוע שורת עבירות מין בנכדתו, כיום בת תשע, מאז שהייתה בת חמש. כמו כן, הושת עליו עונש מאסר על תנאי ותשלום פיצוי של 50 אלף שקלים לנכדתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגבר, שעלה לארץ מגיאורגיה, כבר ריצה מאסר של חמש שנים בכלא הרוסי לאחר שהורשע שם בתקיפת עובד שלו. הוא אבי אמה של הקטינה, והוא ניצל עובדה זו כדי לבצע בה מעשים מגונים בעת שהאחרונה לנה בביתו. בנוסף - איים הסב על נכדתו כי יקלל אותה אם תספר על מעשיו לאחרים, והזהיר אותה שאם ייוודע ברבים מה עשה - הוא עלול להיפגע באופן פיזי.

"אין ספק, שעבירות מין המבוצעות במשפחה, כמו זו של סב כלפי נכדתו בת החמש פוגעות בערכים חברתיים בסיסיים והטעונים הגנה מירבית. עבירות אלה מחללות את גופו, כבודו, ונפשו של הקורבן", כתבו השופטים יפה-כ"ץ, ואגו וצלקובניק בהחלטתם.

השופטים הוסיפו כי "החברה המתוקנת חפצה לראות בתא המשפחתי משום 'מבצר' המגן על הילד מפני הפגעים והסכנות, שלצערנו רבים כמותם מחוץ לבית, ומבקשת החברה לראות באותו תא משפחתי משום קן חם שבו יגדל הקטין בבטחה וילמד את כישורי החיים שיכינוהו לחיים הבוגרים. חילול ערכים אלה מהווה פגיעה קשה".