הסדר טיעון חדש בפרשת רמדיה

פרסום ראשון: בימים הקרובים יוגש לבית המשפט המחוזי בלוד הסדר טיעון חדש בפרשת רמדיה בעקבות ערעור הנאשמים והפרקליטות על העונשים: פרד בלק, טכנולוג המזון שהיה הנאשם המרכזי, ירצה שנה וחצי במאסר במקום שנתיים וחצי. עונשו של המנכ"ל גידי לנדסברגר יוחמר מקנס לעבודות שירות

עונש המנכ"ל יוחמר. רמדיה (רויטרס)

בימים הקרובים יוגש לבית המשפט המחוזי בלוד הסדר טיעון חדש בפרשת רמדיה: עונשו של טכנולוג המזון פרד בלק יופחת ועונשו של המנכ"ל גידי לנדסברגר יוחמר. זאת בעקבות ערעור הנאשמים והפרקליטות על העונש - בפרקליטות טענו כי הוא קל מדי, הנאשמים טענו כי הוא חמור מדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על בלק נגזרו שנתיים וחצי מאסר בפועל - והוא ירצה במסגרת ההסדר החדש שנה וחצי מאסר בפועל בלבד. על לנדסברגר נגזר קנס של 10,000 שקלים לאחר שהורשע בעבירה מינורית של אי מילוי תקן, אך כעת הוא יורשע בעבירה של גרימת מעשה שעלול להפיץ מחלה ויבצע 400 שעות של עבודות שירות.

גזר הדין המקורי של בית משפט השלום בפתח תקווה פורסם לפני כחודש וחצי. טכנולוג המזון פרד בלק, הנאשם הראשי בפרשה, הורשע בעבירות של גרימת מוות ברשלנות, מעשה חבלה ברשלנות, גרימת חבלה ברשלנות ובביצוע מעשה העלול להפיץ מחלה. כאמור, המנכ"ל גידי לנדסברגר הורשע אז באי מילוי תקן בלבד, אך כעת יורשע בעבירה חמורה יותר.

כתב האישום המורכב הוגש בשל מותם הטראגי לפני כ-10 שנים של שלושה תינוקות שהוזנו בתחליף המזון של רמדיה, בו היה מחסור במספר ויטמנים ורכיבים החיוניים להתפתחותם. 23 תינוקות נוספים נפגעו אף הם כתוצאה מהתחליף הלקוי, והם סובלים כיום מנכויות וממצב בריאותי קשה.