בתו המאומצת של אולמרט: "זו בושה אם אבא ייכנס לכלא"

רה"מ לשעבר אולמרט ויתר על עדים שידברו בשבחו בביהמ"ש, אך בתו המאומצת עושה זאת בריאיון לחדשות 2. "הייתה כאן רמאות של אנשים סביבו", אמרה שולמית ניידס. "אם היה יודע שזקן ערמומית - היה מעיף אותה כמו טיל"

זמן קצר אחרי שהפרקליטות ביקשה מבית המשפט לגזור עונש מאסר של לפחות שש שנים על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ניסתה בתו המאומצת שולמית ניידס, שאף כתבה מכתב לשופט דוד רוזן, ללמד זכות על אביה ובריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי אמרה כי "אין ראיות לדברים שבהם הוא הורשע. זה לא מגיע לו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני בטוחה שהייתה כאן רמאות של האנשים סביבו", אמרה הבת. "שולה זקן היא אישה ערמומית שעשתה מהלכים. נראה לך שאדם יקליט את המעסיק שלו? אם הוא היה יודע - הוא לא היה מעסיק אותה, הוא היה מעיף אותה כמו טיל".

"ש(שולה זקן) לא תעמיד פנים שהיא עשתה את הכל למען המדינה ושכבה על הגדר", תקפה ניידס את מי שהייתה אשת סודו של אביה המאמץ. "מי ששכב על הגדר זה הוא. זו תהיה ממש בושה למדינה שאחד כמוהו ייכנס לכלא".

"הוא אבא שלי", המשיכה. "הוא זה שהציל אותי והרים אותי מדרך אחרת של חיים - בלי לקבל תמורה. הוא הכל בשבילי. הוא הרעיף עליי הרבה אהבה וחיבה. כמה שהוא נראה כלפי חוץ אדם מחוסן - הוא בפנים אדם מאוד רך עם רוחב לב אדיר ונתינה עצומה".

עונש מאסר לצד קנס בסך 1.2 מיליון שקלים

נוסף על שנות המאסר, דורשת הפרקליטות להטיל על אולמרט קנס בגובה של 1.2 מיליון שקלים - סכום הכפול מסכום השוחד אותו קיבל אולמרט - כך על פי קביעת בית המשפט. יחד עם זאת, מבקשת הפרקליטות להטיל קלון על ראש הממשלה לשעבר. "בין עד המדינה לבין אולמרט הועברו מאות אלפי שקלים. סכום עתק של חצי מיליון ש"ח לאחיו יוסי, מהלך מתוכנן ומושכל על רקע מערכת השחיתות בין השניים", קבע עו"ד יהונתן תדמור מפרקליטות המדינה.

בנוסף ביקשה הפרקליטות להשית עונש של בין 2-4 שנות מאסר על אולמרט בגין עבירת שוחד שנייה בסכום של כ-60 אלף שקלים וקנס של לא פחות מ-140 אלף שקלים.

"אנו לא רואים כל הבדל בין לקיחת כספים לכיס לבין לקחת כספים לקרוב משפחה - על אחת כמה וכמה מדרגה ראשונה", הוסיף התובע. "אולמרט לקח שוחד לכיסו שלו ממש ופעל מתחת לפני השטח. בינו לבין עד המדינה נרקמה מערכת יחסים אינטרסנטית".

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, תקף את דרישות התביעה. "בקשת הפרקליטות קיצונית ומופרכת לחלוטין ולא עומדת בשום מבחן של פסיקת בתי המשפט בעשר השנים האחרונות", אמר דן. "דומה שנעשה כאן ניסיון של הפרקליטות לבוא חשבון עם אולמרט שלא משיקולים ענייניים".