מאסר עולם למאבטח שירה למוות בתושב חדרה בכותל

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את גרסתו של האדי קבלאן: "אין מקום להקלה בעונש". התקרית התרחשה לפני כשנה וחצי, אז ירה קבלאן, שהוצב כמאבטח ברחבת הכותל, בדורון בן-שלוש, שלטענתו צעק "אללה אכבר"

"אין מקום להקלה בעונש". ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שני) מאסר עולם על האדי קבלאן, המאבטח שירה למוות, בדורון בן שלוש, תושב חדרה, ברחבת הכותל המערבי ביוני 2013. נוסף על העונש יפצה קבלאן את בני משפחתו של המנוח ביותר מחצי מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהכרעת הדין עולה כי השופטים דחו את גרסתו של הנאשם שחשב שבן שלוש הוא מחבל וכי נקט הגנה עצמית, ואת טענתו למצב נפשי מעורער בעת ביצוע הירי. "ירי של 14 יריות למרכז גופו של המנוח, ממרחק קצר יחסית איננו יכול להיחשב כחריגה במידה מועטה, בנסיבות העניין לשם תחולת סייג של הגנה עצמית", נימקו השופטים. "לפיכך אין מקום להקלה בעונש".

"אין מקום להקלה בעונש"

נוסף על עונש המאסר קבע בית המשפט כי על קבלאן לפצות את אמו, אחותו ובתו של בן שלוש ביותר מחצי מיליון שקלים לאחר שהוכח כי התקרית פגעה במצבם הבריאותי והנפשי. האם תפוצה בסכום של 250 אלף שקלים, הבת תפוצה בסכום דומה ואחותו של בן שלוש תפוצה בסכום של 75 אלף שקלים.

ההרוג: דורון בן שלוש (חדשות 2)

בתקרית שהתרחשה ביני 2013, פתח קבלאן באש לאחר ששמע את המנוח צועק "אללה הוא אכבר" לפי גרסתו. על פי עדי ראייה, הבקיאים בנעשה ברחבת הכותל ונוהגים לפקוד אותה מדי יום - ההרוג הוא תימהוני, שבמשך שנים מסתובב באזור המקום הקדוש.

לדברי מבקרי הכותל, האיש נהג להגיע למקום לעתים קרובות ולקלל את הרשויות ואת גורמי האכיפה. "כולם מכירים אותו בכותל", סיפר אחד מהם, שהיה באותה העת בזירת הירי, "הוא בדרך כלל צועק ומקלל. הוא לא היה שפוי במיוחד".