המשטרה ממליצה: להעמיד לדין את הרב אברהם יוסף

אברהם יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, חשוד כי אילץ בעלי עסקים לרכוש מוצרים בפיקוח בד"צ "בית יוסף" כדי לקבל הכשר "מהדרין", בזמן כהונתו כרב העיר חולון וכממונה על הכשרות בעיריית אור יהודה. עם סיום החקירה ממליצים ביחידת להב 433 להגיש נגדו כתב אישום על סחיטה באיומים, מרמה והפרת אמונים

הרב אברהם יוסף. חשוד במרמה (ויקיפדיה)

היחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 הודיעה היום (א') כי היא ממליצה להעמיד לדין את הרב אברהם יוסף, רבה של העיר חולון, בחשד לסחיטה באיומים, מרמה והפרת אמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה נגד הרב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, החלה בשנת 2012. חומרים שהועברו ליועץ המשפטי לממשלה ממבקר המדינה העלו חשדות לפעילות פסולה במסגרת תפקידו כרב העיר חולון ובזמן כהונתו כממונה על הכשרות בעיריית אור יהודה בין השנים 2008-2011.

במשטרה חושדים כי הרב אברהם יוסף הנהיג מדיניות פסולה בתחום תעודות ההכשר, שבמסגרתה אולצו בעלי עסקים שרצו תעודות הכשר מסוג "מהדרין", לרכוש מוצרי בשר ומזון המצויים תחת פיקוחה של כשרות בד"צ "בית יוסף".

החשד: אולצו לרכוש מוצרים של "בית יוסף"

לפי החשד, בעלי העסקים נדרשו לרכוש את המוצרים בפיקוח בד"צ "בית יוסף" הן באמצעות איום שלילת הזכאות לתעודת הכשר מהדרין והן בכך שלא הועמדו לרשותם חלופות ראויות - בניגוד להנחיות הרבנות הראשית.

"ראש אגף חקירות ומודיעין קיבל את עמדת היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית נגד החשוד לביצוען של עבירות סחיטה באיומים ומרמה והפרת אמונים", נכתב בהודעת המשטרה עם סיום החקירה.

החקירה נגד בנו של הרב עובדיה יוסף הואצה עם כניסתו למירוץ לרבנות הראשית. בעקבות החקירה, הכריזה המפלגה על אחיו, הרב יצחק יוסף כמועמד מטעם ש"ס - שבסופו של דבר זכה במירוץ ומונה לרב הראשי לישראל והראשון לציון.