שישה חודשי שירות לאלי טביב שהורשע בגרימת חבלה לאוהד

בית המשפט גזר שישה חודשי עבודות שירות לבעל קבוצת בית"ר ירושלים אלי טביב, שהורשע בגרימת חבלה לקטין, אוהד הפועל תל אביב, לפני מספר שנים. טביב, שלפני יומיים נורה מחוץ לביתו אמר: "אחרי מה שעבר בימים האחרונים, האירוע היום הוא שולי בלבד"

בית משפט השלום בתל אביב גזר הבוקר (שני) שישה חודשי מאסר שיומרו לעבודות שירות לבעלי קבוצת בית"ר ירושלים אלי טביב, שהורשע בגרימת חבלה בנסיבות מחמירות של אוהד הפועל תל אביב לפני מספר שנים. כמו כן נקבע כי טביב ישלם קנס כספי בסך 1,500 שקלים. מאבטחו שהורשע גם הוא בשל מעורבותו בתקרית, ירצה ארבעה חודשי עבודות שירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

האירוע החמור אירע בשנת 2012, כשטביב יחד עם מאבטחו האישי התעמתו עם אוהד הפועל תל אביב שהפגין מחוץ לביתו של איש העסקים האמיד, שהיה באותה שעה בעלי קבוצת הכדורגל. טביב ומאבטחו הורשעו הבוקר גם בשיבוש הליכי משפט לאחר שמחקו את סרטי האבטחה שתיעדו את התקרית האלימה.

התביעה ביקשה מבית המשפט לראות בחומרה את תקיפת המתלונן שהיה קטין באותה עת, ואת שיבוש מהלכי המשפט של טביב ומאבטחו. על פי הטענה, לא היה זה בלהט הרגע, אלא באופן קר ומתוכנן. "אין להשלים עם תופעות האלימות שהתרבו במגרשי הכדורגל ומחוצה להם", קבע השופט, שציין כי הנאשמים פעלו בצורה שאינה ראויה.

טביב ועורך דינו (חדשות 2)

פרקליטו של טביב, עו"ד ציון אמיר גרס כי יש לדאוג לענישה מופחתת בשל התנהגותו של הקטין כלפי מרשו ובשל האירועים האלימים שקדמו לאירוע וההתנכלויות לו ולמשפחתו. באותם חודשים נהגו אוהדי הפועל תל אביב להפגין מחוץ לביתו של טביב, במטרה לסלקו מהקבוצה. עו"ד אמיר טען כי טביב "תרם רבות לכדורגל הישראלי", ושאין לו כל עבר פלילי.

גזר הדין מגיע יומיים לאחר שטביב, המשמש כיום כבעלים של קבוצת בית"ר ירושלים נורה מחוץ לביתו על ידי אלמונים. הוא נפצע קל בתקרית, ושב והדגיש כי "אין לו אויבים". בשיחה עם חדשות 2 לאחר הירי הוא העריך מעורבתו בכדורגל הישראלי קשורה למקרה. הבוקר אמר בבית המשפט כי "אחרי מה שעבר עליי בימים האחרונים, הכל הפך לשולי".