השר אריאל לימין ראש העיר המושחת: בנה שכונות חדשות

שר הבינוי נתן עדות אופי לטובת ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו שהורשע בלקיחת שוחד. "הוא עבד ימים כלילות עבור בני עירו", אמר בבית המשפט. "הלוואי שיוכל לתרום בשירות הציבורי עוד שנים רבות". בין עדי האופי האחרים גם ראש עיר בצפון, מנכ"ל רשת בתי ספר וח"כ לשעבר

"איש ישר". אריאל (יח"צ)

השר אורי אריאל (הבית היהודי) הוא אחד מעדי האופי מטעם ההגנה שהופיע הבוקר (שני) בשלב הטיעונים לעונש במשפטו של ראש העיר נצרת עילית שמעון גפסו, שהורשע בלקיחת שוחד. "מדובר באיש ישר שמקפיד בקלה כבחמורה", אמר אריאל בבית המשפט המחוזי בחיפה. "הוא סובל רבות מהרחקתו מתפקידו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"גפסו עבד לילות כימים עבור תושבי עירו", המשיך אריאל בעדותו. "בתקופתו העיר עברה לצמיחה חיובית שהתבטאה בבניית מרכז מסחרי ושכונות חדשות. הוא איש ישר דרך שמאמין בשיתוף פעולה למען העיר, תושביה והגליל. הלוואי שיוכל לתרום בשירות הציבורי עוד שנים רבות".

בשיחה עם חדשות 2 Online הסביר השר אריאל את תמיכתו בראש העיר המורשע. "זה נראה לי הכי טבעי בעולם להכיר את הטוב למי שעושה טוב לתושבי עירו, ולכן טרחתי לבוא ולהגיד את מה שאני מכיר ומה שאני יודע", אמר.

בין עדי האופי שהתייצבו לצדו של גפסו גם ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה, מנכ"ל רשת אורט צבי פלג וחה"כ לשעבר דורון אביטל, שמכיר את גפסו מאז שירותם הצבאי המשותף.

הורשע בלקיחת שוחד. גפסו (פלאש 90)

בית המשפט הרשיע בחודש שעבר את גפסו בלקיחת שוחד, וגם סגנו, עדי ברקו, הורשע באותה עבירה. ההגנה מטעמו של גפסו כפרה באישומים. בהכרעת הדין ניתח השופט עודד גרשון את מכלול הראיות, בראשן הקלטות שיחותיו של גפסו עם חבר מועצת העיר סמיון ברון, שהציב יחד עם סגנו את מסכת השוחד - התניית אי פיטוריה של גרושתו של ברון מעבודה בקאנטרי קלאב העירוני, אם לא יצטרף לקואליציה בראשותו.

"אני שוקל את ההצעה שלכם, אבל אני גם לא יכול ברגע אחד להחליט על זה, אתה מבין?", נשמע סמיון אומר בשיחה המוקלטת. "אין לי בעיה, אני מאד מכבד אבל זה לא ישנה את התוצאות", עונה לו גפסו. "אנחנו נתנו לך אפשרות שלדעתי אפשרות מאוד מאוד הוגנת, אבל ההחלטה היא שלך".

"איני יכול לסמוך על דבריו של גפסו"

בפסק דינו כתב השופט גרשון: "הנאשם הכחיש כל קשר להצעה שהוצעה למתלונן להתפטר מחברותו במועצת העיר כתנאי להשארתה של גרושתו במקום עבודתה מבלי לפטרה. הוא טען כי לא ידע על הצעה כזו שהוצעה למתלונן וממילא גם לא הסכים לה".

הוא הוסיף וכתב כי הגיע למסקנה שאינו יכול לסמוך על דברי מר גפסו ולבסס את הכרעת הדין על דבריו. "הונחה בפני מסכת ראייתית נסיבתית המצביעה על כך שמר גפסו היה מעורב בהתניה הפסולה מתחילתה", כתב השופט. "הגעתי למסקנה כי ההיגיון והשכל הישר מובילים לתוצאה חד משמעית שלפיה לא רק ידע על ההתניה הקושרת את אי פיטורי דורה ממקום עבודתה בכך שהמתלונן יתפטר מחברותו במועצה, והסכים לכך, אלא גם שהיה מעורב באופן אישי ביצירת ההתניה האמורה מראשיתה".

לאחר הכרעת הדין, אמר גפסו: "אני לא בלחץ או בהיסטריה. ציפיתי לחזור לראשות העיר ואני מאמין בחפותי, אבל זה בית המשפט וזה החוק".

בנוסף לפרשייה זו, נגד גפסו תלוי ועומד כתב אישום אחר בעבירות שוחד והפרת אמונים, בכך שלכאורה במהלך ההתמודדות לראשות העירייה, טרם זכייתו, הבטיח למספר פעילי בחירות שתמורת פעילותם ידאג לקבלתם לעבודה בעירייה אם ייבחר. תיק זה נמצא בשלב מוקדם, וטרם החלה בו שמיעת הראיות.