הערכה: הפרקליטות תבקש 5 שנות מאסר לאולמרט

הפרקליטות צפויה לבקש מבית המשפט לגזור על נאשם מס' 8 בתיק הולילנד עונש של חמש שנות מאסר. בנוסף, מלשכתו של ראש הממשלה לשעבר פנו לראש המוסד לשעבר מאיר דגן בבקשה לתת עדות אופי

ארכיון (קובי גדעון, פלאש 90)

לקראת שלב הטיעונים לעונש במשפט הולילנד שיתקיים ביום ב' בשבוע הבא, נודע היום (ה') לחדשות 2 כי על פי ההערכות, הפרקליטות צפויה לבקש מבית המשפט לגזור על נאשם מספר 8, אהוד אולמרט, עונש של חמש שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים התלבט אולמרט אם להביא עדים מטעמו לשלב הטיעונים לעונש. במהדורה המרכזית פורסם הערב כי בימים האחרונים נעשתה פנייה מלשכתו של ראש הממשלה לשעבר לראש המוסד לשעבר מאיר דגן, שכיהן תחת אולמרט לאורך הקדנציה, בבקשה לעדות אופי מטעמו. דגן נעתר לבקשה.

אתמול פורסם, כי בעוד שבימים אלה נמצאת החקירה נגד אולמרט בחשד לשיבוש הליכי משפט לקראת סיום, מתגבשת במשטרה תשתית ראייתית שמבססת את החשדות נגד ראש הממשלה לשעבר ופרקליטו לשעבר, נבות תל צור.

האם יוגשו כתבי אישום נגד אולמרט ותל צור?

פעולות החקירה הראשיות בפרשה זו הסתיימו, ובימים אלו מתבצעות השלמות ונגבות עדויות נוספות. בשבועות האחרונים נחקרו מספר פעמים ראש הממשלה לשעבר ופרקליטו לשעבר בחשד לשיבוש הליכי משפט.

במשטרה סבורים שיש בסיס להגיש כתבי אישום נגד אולמרט ונגד תל צור בחשדות של שיבוש הליכי משפט והדחת עד. לא ברור עדיין האם הפרקליטות תנסח כתבי אישום חדשים על סמך המידע, או שהחקירה תשמש לצורך הערעור בפרשות "ראשונטורס" וטלנסקי. הפרקליטות, שתקבל את המלצות המשטרה, תצטרך להכריע כיצד להשתמש בראיות.

יועץ התקשורת של אולמרט מסר בתגובה: "אין זה מפתיע שהדלפה מסוג זה משתחררת לחלל האוויר ימים בודדים בלבד לפני הדיון המיוחד על הטיעונים לעונש בפרשת הולילנד".