אישום: למדו מהטלוויזיה איך לטשטש ראיות - ותכננו לדקור את חברתן

שלוש קטינות מהמרכז נאשמות שהחליטו לדקור את חברתן לכיתה, זאת במסגרת סכסוך שפרץ ביניהן. את הסכינים השיגו הילדות ממטבחון חדר המורים בבית הספר, את הכללים לטשטוש ראיות מזירת הפשע - מתכנית הטלוויזיה "גאליס"

הטלוויזיה החינוכית: פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (א') לבית משפט השלום לנוער בעיר כתב אישום נגד שלוש נערות בנות 12, שתכננו על פי מידע שאספו מתכנית טלוויזיה כיצד לדקור את בת כיתתם ולטשטש את הראיות בזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, הכירו הקטינות את המתלוננת במסגרת לימודיהן המשותפים באחד מבתי הספר במרכז הארץ. בעקבות חשד ולפיו קיללה המתלוננת את אחותה של אחת מהן, החליטו הנאשמות לפגוע בקטינה והחלו לתכנן את ביצוע המעשה. לאחר שגנבו שני סכיני מטבח ממטבחון חדר המורים, התכנסו השלוש בחדר השירותים בבית הספר ושם סיכמו כי יבצעו בילדה תרגיל "כיפה אדומה" שבמסגרתו תוביל אותה אחת מהן לפרדס סמוך, שם יארבו לה האחרות וידקרו אותה.

לצורך טשטוש הראיות בזירה, כך על פי כתב האישום, נעזרו הבנות במידע שאותו למדו מצפייה בתכנית "גאליס" המשודרת בערוץ הילדים. הבנות חיפשו את מנקה בית הספר כדי ליטול ממנו כפפות גומי להסתרת טביעות אצבעותיהן. בנוסף, החליטו הנאשמות כי בעת ביצוע המעשה ינעלו נעליים ישנות שאינן עוד בשימוש, וזאת כדי להקשות על זיהוי טביעות רגליהן.

מקור להשראה. כוכבי "גאליס" (יח"צ)

מי שחשפה את מזימתן הייתה המתלוננת בעצמה, ששמעה את שיחתן של הנאשמות בעת שחלפה עם חברותיה מחוץ לחדר השירותים.

השלוש נאשמות בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, גניבה והחזקת סכין.

מערוץ הילדים נמסר בתגובה: "הסדרה 'גאליס' איננה מעודדת בשום צורה התנהגות אלימה. הדבר היחידי אותו ניתן היה להבין מהסדרה הוא שטביעות אצבעות יכולות להפליל, כפי שניתן ללמוד מסדרות רבות אחרות. ערוץ הילדים מגנה כל התנהגות אלימה ומצר על כך שמיעוט אלים בחר לפרש את תכני הסדרה באופן שגוי".