אישום: הציתו אנטנה, גרמו לקריסת הבניין ורצחו חמישה

כתב אישום הוגש נגד שני צעירים מעכו בגין רצח חמישה בני אדם בבניין בעכו. לפי האישום, השניים טיפסו על גג הבניין באישון לילה, שפכו חומר בעירה והציתו אנטנה סלולרית שעמדה במקום. האש גרמה לקריסתו של הבניין ו-5 נהרגו. אדם שלישי חשוד במעורבות באירוע – אך הוא מצוי בתרדמת

פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר (א') לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום חמור נגד שני צעירים, תושבי העיר העתיקה בעכו, בגין רצח חמשת הקורבנות בקריסת הבניין בעכו לפני כחודשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי כתב האישום, השניים, שנפצעו בעצמם באירוע, קשרו קשר להצית את מתקן התקשורת של חברת פלאפון שהוצב מעל אחת הדירות בבניין המגורים. הם הצטיידו בכפפות וחומר דליק, וסמוך לשעת 01:30 באישון לילה הגיעו למקום.

הצעירים מואשמים כי טיפסו אל גג הבניין, שפכו את החומר הדליק בדירה והציתו אש. כתוצאה מההצתה התרחש פיצוץ בדירה שהוביל לקריסת הבניין. לשניים מיוחסים שורה של סעיפי אישום בהם: חמישה סעיפי רצח תוך כדי ביצוע עבירה, הצתה וקשירת קשר לביצוע פשע.

הפרקליטות: פצוע שלישי מעורב במעשה (חדשות 2)

"לבדוק מי התרשל בתחזוקת הבניין"

בפרקליטות מייחסים לפצוע השלישי באירוע, שמאושפז עדיין במצב אנוש, מעורבות במעשה. הפצוע מצוי במצב של תרדמת ולכן בינתיים לא ניתן לייחס לו סעיף זה.

אישום: הציתו וגרמו לקריסת הבניין (חגי הקר, חדשות 2)

"צריך לבדוק מי התרשל בתחזוקת הבניין שהיה רעוע", אומר פרקליטתם של הנאשמים, עו"ד באסל פלאח. לדבריו, שני הנאשמים מכחישים את הטענה כי הגיעו להצית את האנטנה הסלולרית במקום. 

עו"ד באסל פלאח. "לבדוק מי התרשל" (חדשות 2)

ביום שישי האחרון טענו הצעירים כי הגיעו לסייע בדקות הראשונות שלאחר הקריסה וכעת הם מצטערים על כך - מאחר ולטענתם הדבר הזה הוביל אותם למעצר.