תביעה: פלט כדור והפך את חברו למשותק

מאבטח שהדגים לחברו את מיומנויות הנשק שרכש בקורס האבטחה פלט כדור. הקליע פילח את צווארו של החבר והותיר אותו משותק מהצוואר ומטה. כעת מגיש הנפגע תביעת עתק נגד המאבטח ודורש פיצויים בסך 15.6 מיליון שקלים. "הפכתי מנער פעיל שכל עתידו לפניו לאדם משותק", כתב בתביעה

"בהתחלה חשבתי שהוא צוחק". אילוסטרציה (רויטרס)

תושב באר יעקב בן 21 הגיש בשבוע שעבר תביעה נגד חברו, תושב נתניה, בעקבות פליטת כדור שגרמה לו לנכות קשה. מכתב התביעה עולה כי התאונה הקשה אירעה בעקבות משחק של הנתבע באקדח שהיה ברשותו מתוקף תפקידו כמאבטח ברכבת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במרס 2010 ביקר התובע בדירת חברו המאבטח. בזמן שהתובע שכב על המיטה, החל המאבטח לשחק עם אקדח ה"גלוק" שלו. במהלך המשחק המסוכן דרך המאבטח את נשקו ובשלב זה נפלט ממנו כדור. הקליט שנפלט מהאקדח חדר לצווארו של התובע, פילח את הוושט שלו, פגע באחת מחוליות צווארו והותיר אותו משותק מהצוואר ומטה.

בעקבות התאונה פונה הצעיר לבית החולים הלל יפה בחדרה, שם נאבקו הרופאים שעות ארוכות על חייו. גם לאחר שיצא מכלל סכנה, נזקק התובע לסדרת טיפולים רפואיים מפרכים ביותר. בסך הכל נאלץ הצעיר לשהות באשפוז במשך 230 ימים ברציפות וכן נדרש להליך שיקום נוירולוגי שארך כשנה.

"מה עשית? הרגת אותי"

לאחר התאונה המצערת נעצר המאבטח. בחקירתו סיפר על השתלשלות האירועים העגומה: "התכוננתי לעבודה בזמן שחבר שלי שכב על המיטה. החזקתי את הנשק בידיים ודיברתי איתו על קורס האבטחה שאני עושה. הצגתי לו את הנשק והדגמתי לו את תנועת הדריכה. לאחר מספר דקות העברתי את הנשק ליד ימין כדי לשים אותו במקום ואז איפשהו בזמן הזה נפלט הכדור. הייתי בהלם".

בהמשך החקירה מתאר המאבטח את רגעי האימה לאחר הפגיעה: "לא ידעתי מה קרה. שמעתי את החבר אומר לי 'מה עשית? הרגת אותי'. בהתחלה חשבתי שהוא צוחק איתי כי הוא אוהב לעבוד על אנשים. כשהתקרבתי אליו ראיתי שיש לו דם בצוואר. באותו רגע התקשרתי ל-101".

"מנער פעיל לאדם משותק"

"בעקבות האירוע חייו של התובע נהפכו על פניהם כליל", נכתב בתביעה. "מנער פעיל ונמרץ שכל עתידו לפניו הוא הפך לאדם משותק, נכה ומוגבל שלא מסוגל לבצע פעולות באופן עצמאי". בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד יצחק יניב, מפרט הצעיר אודות הנזקים הנפשיים הנרחבים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה החמורה.

"התובע סובל ממצב פוסט טראומטי מובהק בעקבות האירוע, חרדות, סיוטים חוזרים הקשורים לאירוע המעירים אותו משנתו ומפחד בלתי פוסק מכלי נשק", נטען. הנפגע תובע פיצויים בסכום של 15.6 מיליון שקלים. טרם הוגש כתב הגנה.

לפניות לכתב: itaiA@ch2news.tv