חובש מד"א לשעבר הורשע בביצוע מעשים מגונים חמורים במטופלת

תושבת ראשון לציון איבדה את הכרתה לאחר בילוי ובת זוגה הזעיקה ניידת מגן דוד אדום. שתיהן לא העלו על הדעת כי הטיפול של החובש הבכיר יהפוך לסיוט: הבוקר הוא הורשע בכך שנגע באיבר מינה של המטופלת בזמן שהייתה בהכרה מעורפלת ובכך שכפה עליה מגע מיני נוסף. בית המשפט: גרסת המתלוננת - צלולה וקוהרנטית

אילוסטרציה (חדשות 2)

בית משפט השלום בראשון לציון הרשיע הבוקר (ד') את חנוך גמליאלי (47), חובש בכיר לשעבר במגן דוד אדום, בכך שביצע מעשים מגונים בנסיבות אינוס במטופלת שפינה לבית החולים. בית המשפט קבע כי גמליאלי, תושב אשדוד, נגע באיבר מינה ובחזה של המטופלת בזמן שהכרתה הייתה מעורפלת. בנוסף הורשע החובש כי נטל את ידה של המתלוננת ללא הסכמתה ונגע באמצעותה באיבר מינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עובדות כתב האישום בו הורשע גמליאלי, בחודש דצמבר 2012 הוא נענה לקריאה של בנות זוג תושבות ראשון לציון שאחת מהן איבדה את הכרתה לאחר בילוי. צוות מגן דוד אדום שכלל את הנאשם ונהג נוסף בדקו את המתלוננת והחליטו על פינויה לבית החולים "אסף הרופא". במהלך הנסיעה לבית החולים שהה גמליאלי עם המתלוננת בחלק האחורי של האמבולנס, הפשיט את חולצתה ונגע בחזה.

גרסה צלולה של המתלוננת. אילוסטרציה (רויטרס)

לאחר שהגיעו לבית החולים נכנס החובש לתאה של המטופלת בחדר המיון, הכניס את ידו למכנסיה וכפה עליה את המגע. "בעקבות מעשיו של הנאשם נמלטה המתלוננת כל עוד נפשה בה מבלי לקבל טיפול רפואי", נכתב בכתב האישום שמתאר את השתלשלות האירועים באותו ערב.

"הנאשם לא הסתכל למתלוננת בעיניים"

במהלך משפטו כפר גמליאלי בהאשמות שיוחסו לו. שופטת בית משפט השלום איטה נחמן לא התרשמה מגרסתו לפיה טענות המתלוננת ובת זוגה הינן עלילה שנועדה לסחוט ממנו כספים. את קו הגנתו של החובש כינתה השופטת כ"פתלתל" וקבעה כי גרסתו לא השתלבה עם ראיות אובייקטיביות בתיק. "אל מול גרסאותיו המשתנות של הנאשם, עומדת גרסתן העקבית, הצלולה והקוהרנטית של המתלוננת ובת זוגה", כתבה השופטת בהכרעת הדין.

בנוגע לעימות שנערך בתחנת המשטרה בין המתלוננת ובין גמליאלי כתבה השופטת: "צפיתי בעימות וראיתי כיצד לאורך כל העימות הנאשם לא הסתכל על המתלוננת ומבטו היה מושפל. זאת חרף דרישתה של המתלוננת כי יסתכל לה בעיניים". לאחר שהורשע, צפוי הדיון בגזר דינו של החובר להיערך בקרוב.