19 שנות מאסר לסודני שאנס אישה נכה

בית המשפט המחוזי גזר 19 שנות מאסר על אזרח סודן בן 25, שהורשע באונס אישה נכה בדירתה בחודש יולי האחרון. בגזר הדין הדגישו השופטים את זעזועם העמוק מהמעשה: "המעשים מתועבים, בזויים ושקולים לרצח נפש"

בית המשפט המחוזי גזר הבוקר (ד') 19 שנות מאסר על ברהאנה אטלקטה, אזרח סודן בן 25, שהורשע בתקיפה ובאונס בנסיבות מחמירות של אישה נכה, וכן בהטרדה מינית של אישה נוספת. אטלקטה, שלכל אורך המשפט הכחיש כל קשר למעשים, ישב היום על ספסל הנאשמים תוך שהוא מניף שלט שעליו כתוב "לא נחון" (הטעות במקור), על מנת להביע את מחאתו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בפסיקתם על עבירת האונס שבה הורשע, קבעו השופטים כי אטלקטה פגע פגיעה אנושה בערכים הקשורים לכבוד האדם, תוך הפרת שלמות גופה, נפשה, אישיותה, וביטחונה של קורבנו. את המעשים שביצע בנאנסת הגדירו השופטים מתועבים ובזויים השקולים לרצח נפש.

בגין עבירות של ניסיון תקיפה, איומים והטרדה מינית שביצע אטלקטה באישה אחרת לפני כשנה, גזרו עליו השופטים עונש מאסר על תנאי וחייבו אותו לפצות את המתלוננת בסכום של 3,000 שקלים.

הורשע באונס. אטלקטה (חדשות 2)

"אני לא בן אדם, אני משוגע"

על פי כתב האישום שהוביל להרשעתו, פרץ אטקלטה בחודש יולי האחרון לביתה של אישה בת 40, שם הפתיע אותה, תקף אותה וחסם את פיה. לאחר מכן נטל סכין ממטבחה של המתלוננת, והצמידה לצווארה תוך שהוא מאיים עליה : "אני סודני. את יודעת מה זה סודני? אני לא בן אדם, אני משוגע, אני רוצח, אני רצחתי שני אנשים החלטתי לרצוח עוד שלושה אנשים ולהתאבד. המשטרה רודפת אחריי".

האישה המבוהלת ניסתה להרגיע את התוקף ולגרום לו לחדול ממעשיו באמצעות כסף - אך הצעיר לא נענה לתחנוניה. על פי כתב האישום, הוא לקח סכין גדולה אף יותר מהמטבח והתחיל לבצע בה מעשים מגונים תוך כדי איומים על חייה. לאחר מכן גרר את המתלוננת לחדר השינה ואנס אותה באכזריות. 

עוד נכתב באישום כי לאחר המעשה נמלט הצעיר מהמקום עם מאה שקלים ואיים שיחזור להרוג את האישה אם זו תזעיק את המשטרה. "המשיב ביצע את העבירות תוך נקיטת אלימות קשה, איומים, הטלת אימה ושימוש בנשק קר. תוך ניצול אכזרי של נכותה של המתלוננת", נכתב בבקשת להשאירו במעצר עד תום ההליכים. הסעיפים המיוחסים לו: אינוס בנסיבות מחמירות, מעשה סדום, מעשה מגונה ושוד.