אישום: עורך דין ישראלי סייע לארגוני טרור

כתב אישום חמור הוגש נגד עו"ד מחמד עאבד, בן 42 מהכפר בענה בצפון, שבו נטען כי קיבל 1.4 מיליון שקלים שמקורם בארגון חמאס. זאת, בתמורה להעברת מסרים לאסירים ביטחוניים ופעילים מוכרים בארגון

נאשם בסיוע לאויב. עו"ד עאבד (דוברות שב"כ)

שוב: עורך דין ישראלי נאשם בסיוע לארגוני הטרור: היום (ב') הותר לפרסום כי השב"כ וימ"ר צפון עצרו עורך דין תושב הכפר בענה בצפון, בחשד להעברת מסרים ממושכת לאסירים בכירים של חמאס הכלואים בישראל. עו"ד מחמד עאבד, בן 42, נעצר בסוף חודש פברואר האחרון, כשבכספת שבמשרדו נתפסו 1.4 מיליון שקלים החשודים ככספי טרור שמקורם בחמאס. כתב אישום הוגש נגדו היום בבית המשפט המחוזי בחיפה ומעצרו הוארך עד ל-24.4, אז יתקיים דיון נוסף בבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף לעו"ד הישראלי, החבר בלשכת עורכי הדין, נעצרו על ידי השב"כ, צה"ל והמשטרה גם ארבעה תושבי שכם החשודים במעורבות במעשים: פארס ריאד פארס אבו חסן, עו"ד המייצג עצורים פלסטינים בבתי המשפט הצבאיים; אחמד חאמד סולימאן חדיר ביתאוי, עיתונאי שריצה בעבר מאסר על פעילות בחמאס; אוסמה השאם חוסני מקבול, עו"ד שריצה גם הוא בעבר מאסר על פעילות בחמאס ונרמין פיצל ממדוח סאלם, עובדת כמזכירה במוסד "סולידריות בינלאומית לזכויות אדם" בשכם.

בחקירה נאספו ראיות שלפיהן הנאשמים עסקו בקבלת אגרות ובהן מסרים מטעם גורמי חמאס הכלואים בישראל, ובהעברתן בין כלואים בבתי הכלא השונים, וכן בהעברת מסרים אל ומאת גורמי חמאס ביהודה ושומרון וברצועת עזה. על פי הודאותיהם, פעילותם מומנה בידי בכירי חמאס ברצועה, שהעבירו לידיהם סכומי כסף גדולים.

אסירים ביטחוניים, ארכיון (חדשות 2)

"עשה שירות עבור ארגון חמאס"

הנאשם המרכזי בפרשה, עו"ד מחמד עאבד, אמר בתום הגשת כתב האישום: "עשיתי את מלאכתי כעורך דין ותו לא. הדברים אינם נכונים. סכום הכסף שמצאו הוא שכר טרחה ולא מחמאס. אני מבקר בבתי הכלא את האסורים שאני מייצג והטענות שהעברתי מסרים אינם נכונים. זה יתברר במהלך המשפט". בני משפחתו קיבלו אותו במחיאות כפיים כשהוכנס לאולם הדיונים בבית המשפט.

בכתב האישום מתואר כי עו"ד עאבד נהג כבר משנת 2010 להעביר באופן שיטתי מסרים בין אסירים ביטחוניים ופעילים מוכרים בחמאס, כמו למשל פיראס פידי - ממשוחררי עסקת שליט. גם האסיר עבאס אלסייד היה לכאורה אחד מאנשי הקשר של עורך הדין הישראלי. אלסייד הוא הדמות הבכירה ביותר בהנהגת חמאס בכלא, והוא כלוא ל-35 מאסרי עולם, בין היתר בגין אחריותו לפיגוע במלון פארק בנתניה. בכתב האישום נטען כי מסרים הועברו גם לאסיר עבדאללה ברגותי ששפוט ל-67 מאסרי עולם בגין פיגועי טרור שבהם היה מעורב.

בין הצעדים שנקט עו"ד עאבד, על פי כתב האישום, היו העברת מסרים ארגוניים בדבר תיאום צעדי מחאה והזדהות בין הנהגות חמאס וכלואי חמאס בבתי הכלא השונים, לרבות שביתות רעב והחרמת בתי משפט, כמו גם העברת מסרים לבכירי הנהגת חמאס בבתי הכלא השונים במטרה לקבל ייעוץ והנחיות בנוגע לנושאים שונים ובהם יישום צעדי מחאה, הזדהות ושביתות.

"כל זאת עשה המשיב (עו"ד עאבד) ביודעו כי הוא עושה שירות עבור ארגון חמאס, אשר רואה את חיזוק הנהגת חמאס בבתי הכלא השונים כאחד מיעדיו הבולטים והמרכזיים", צוין בכתב האישום.