דורס לי זיתוני נשלח ל-18 חודשי מאסר

אריק רוביק, אחד החשודים בדריסתה של לי זיתוני ז"ל בספטמבר 2011, ייכלא לאחר שהורשע בהונאה. בקיץ הקרוב ייפתח משפטו גם בתיק זיתוני. רועי פלד, מי שהיה בן הזוג של זיתוני, אמר בתגובה: "כולי תקווה שלא יצליח להשתחרר"

אריק רוביק (חדשות 2)

שנתיים וחצי מאז דריסתה למוות של לי זיתוני בתל אביב, צפוי אחר החשודים בדריסה להיכנס לכלא בצרפת - בתיק אחר במסגרתו הורשע בהונאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט בפריז דן את אריק רוביק ל-18 חודשי מאסר, לאחר שגנב את זהותה של חברה מוכרת לסחר בפירות ים, התחזה והוציא 35 אלף אירו מאנשים שונים. כמו כן נדרש רוביק לשלם לחברות שניזוקו פיצויים.

גורמים במערכת האכיפה הצרפתית אמרו לחדשות 2 כי רוביק צפוי להישאר במעצר לפחות עד תחילת משפטו בתיק זיתוני - משפט שצפוי להיפתח בקיץ הקרוב.

לי זיתוני ז"ל (באדיבות המשפחה)

"מעצר חשוב וטוב"

"המעצר הזה חשוב וטוב וכולי תקווה שהפעם לא יצליח רוביק להשתמש בכספו ובמשאביו כדי להשתחרר", אמר רועי פלד, מי שהיה בן הזוג של זיתוני. "שנתיים וחצי אחרי הדריסה, רוביק עדיין לא נעצר בהקשר של דריסת לי. אנחנו מכינים את עצמנו ומגייסים כספים ומשאבים לקראת תחילת המשפט בקיץ הקרוב".

בחודש פברואר האחרון נעצר רוביק בגין אי תשלום ערבות, אך שוחרר כעבור ארבעה ימים עם הפקדת הסכום הנדרש. בספטמבר 2013 הואשם רוביק בגין הריגה בנסיבות מחמירות ואי סיוע לאדם בסכנה. בית המשפט אסר עליו לעזוב את צרפת ופסק כי רוביק ישלם ערבות בסך של 200 אלף אירו.