ח"כ לשעבר סעיד נפאע הורשע במפגש עם פעיל טרור בסוריה

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע את חבר הכנסת לשעבר סעיד נפאע שארגן ונסע במשלחת לסוריה מבלי שקיבל אישור לכך, ושנפגש שם עם טלאל נאג'י, איש החזית העממית לשחרור פלסטין. הוא זוכה מאישום נוסף בגין מפגש לכאורה עם חאלד משעל

ח"כ לשעבר נפאע (פלאש 90, אביר סולטן)

חבר הכנסת לשעבר סעיד נפאע (בל"ד) הורשע ביציאה שלא כדין למדינת אויב ובמגע עם סוכן חוץ לאחר שבשנת 2007 נסע לסוריה עם אנשי דת דרוזים, ונפגש עם טלאל נאג'י, איש החזית העממית לשחרור פלסטין. הוא זוכה מחמת הספק מאישום שלישי לפיו הוא נפגש עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, נפאע סייע בארגון המשלחת של 282 בני אדם ששהתה בירדן בעודה ממתינה לאישורי הכניסה לסוריה. בתיווכם של נפאע ושל חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה שחי היום בלבנון ועדיין מבוקש לחקירה, התקבלו האישורים.

חבר הכנסת לשעבר נפאע הודה כי נסע לסוריה ושהה בה שבוע, אך הכחיש כי סייע לארגון המשלחת, טענה שהשופטים קבעו שאינה נכונה. הוא אף לא הכחיש כי פגש את נאג'י, אך אמר כי המפגש קרה ללא תיאום מראש.

"מדובר בפגישה שתוכננה מראש, הנאשם התקשה להאמין כי דבר קיומה נודע לחוקרים", קבעו השופטים בבית המשפט המחוזי בנצרת. "הוא ידע כי מפגש זה היה חציה של קווים אדומים".

במהלך הפגישה, נאג'י התקשר לחאלד משעל וניסה לתאם פגישה בינו לבין נפאע. עם זאת, השופטים קבעו כי אין בקיומה של השיחה הזו עדות כי נפאע אכן נפגש עם משעל או עדות כי הוא יזם את השיחה או שיתף עמה פעולה. לכן, הוא זוכה מאישום זה מחמת הספק.

"דומה כי נסיבות המקרה שלפנינו מגלמות בצורה מובהקת סוג מפגש, אשר מאפייניו מהווים בפועל סיכון לביטחון המדינה או לכל הפחות דבר העשוי להביא לפגיעה כזו", כתבו השופטים בפסיקתם. "הכוונה היא לסיכון ביטחון המדינה הנובע מפגישה של אישיות ישראלית בכירה מאוד, נבחר ציבור, בעל נגישות מירבית למידע - עם בכיר בארגון טרור".