פרקליטו של גולן: "הוא מודה בחלק מהאישומים נגדו. התרשל שלא ידע על העלמות מס"

עו"ד יעקב וינרוט, פרקליטו של הזמר אייל גולן שהואשם בעבירות מס, אמר כי הזמר צפוי להודות בחלק מהעבירות המיוחסות לו: "הוא יודה בעבירות טכניות שאין עמן קלון. הוא לא ידע על העלמות מס והתרשל". באוקטובר האחרון הוגש נגד גולן כתב אישום בגין העלמת 2.65 מיליון שקלים מהופעותיו

"גולן לא ידע על העלמות מס - והתרשל": בבית משפט השלום בתל אביב נערך הבוקר (א') דיון בעניינו של הזמר אייל גולן, נגדו הוגש כתב אישום בגין העלמות מס מהופעותיו בהיקף של 2.65 מיליון שקלים. במהלכו אמר פרקליטו, עו"ד יעקב וינרוט, כי גולן צפוי להודות בחלק מהאישומים המיוחסים נגדו - וכי אופן התנהלותו היה מרושל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו קרובים להסכם במשא ומתן", אמר עו"ד וינרוט. "מרשי מודה בחלק מהדברים, אך בעבירות שאין בהן קלון, ואנו מקווים שההליך יסתיים בקרוב". לדבריו, גולן צפוי להודות רק בעבירות טכניות וכי "לא ידע על הדברים. הוא התרשל בכך שלא ידע".

"הנאשמים פעלו יחד להעלים הכנסות מהופעותיו של גולן"

באוקטובר האחרון, הוגש כתב אישום נגד גולן בגין העלמת הכנסות והגשת חשבוניות פיקטיביות. מהאישום עולה כי גולן, יחד עם מנהלים נוספים בחברה, גולן שרעבי ואריק בני משה, נעצרו בינואר 2011 בעקבות חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ופקיד שומה חקירות ירושלים בחשד כי הנאשמים פעלו יחד בחברת ליאם הפקות בע"מ להעלים הכנסות מהופעותיו של גולן ולתעתע ברשויות המס.

באישום, שהוגש על ידי עו"ד אסנת ברזילי, מנהלת היחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ועו"ד שירן באדי, צוין כי במהלך השנים 2007-2010 השמיטו הנאשמים דיווחים על הכנסות מהופעותיו של הזמר בספינות נופש המפליגות מחוץ לגבולות ישראל וכן הכנסות מאירועים פרטיים שהתקיימו בתחומי הארץ. על פי עובדות כתב האישום, סך ההכנסות שלא דווחו עומד על 2,652,038 שקלים. 

מחברת ליאם הפקות נמסר בתגובה לאישום נגד גולן: "אייל גולן הינו אמן מוזיקאי שכל מעייניו אך ורק באומנות ובמוסיקה. משנודע לאייל לראשונה על אי הסדרים כספיים הוא הנחה לפעול באופן מיידי לתיקון אי הסדרים ומינה צוות יועצים ומנהלים שיפעל במרץ לתקן את הליקויים וכן ליידע רשויות המס לגביהם. אייל לא היה מעורב באופן אישי במעשים המפורטים בכתב האישום, והאחריות המיוחסת לו הינה אחריות של מנהל ובעל החברה בלבד. חברת ליאם הפקות באמצעות יועציה, פעלה ופועלת מול רשויות המס על מנת לשכנע ולהוכיח כי לאייל אין אחריות, אף לא כמנהל. החברה מאמינה שהיא תצליח לשכנע בעניין זה את רשויות המס - וככל שיידרש אף את בית המשפט, ומאמינה לחלוטין בחפותו של אייל".