נשדדו באלימות ואושפזו - אבל בביטוח לא מאמינים ולא מפצים

האחים זוהר ורותי רוז'יני נשדדו באיומי אקדח וסכין בחנות התכשיטים שלהם בחולון. אחרי ששכבו מתבוססים בדמם הם אושפזו בבי"ח. אלא שכאן הסיפור רק מתחיל - חברת הביטוח מסרבת לפצות אותם על רכוש בשווי מיליונים שנגנב בטענה שביימו את השוד. אפילו למשטרה אין חשד כזה נגדם

בבוקר חג הסוכות האחרון, 25 בספטמבר, נשדדו באלימות זוהר רוז'יני ואחותו. שני שודדים רעולי פנים נכנסו לחנות התכשיטים שלהם בכיכר וייצמן בחולון ולקחו שלל בשווי של מיליוני שקלים. החקירה המשטרתית לא הולידה שום ממצאים משמעותיים ועד היום איש לא נעצר. ההחלמה הארוכה של האחים מהתקיפה הייתה, לדבריהם, זניחה לעומת מה שעובר עליהם כעת - המאבק עם חברת הביטוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוז'יני לא ישכח את אותו הבוקר. ברחבה הגדולה מול חנות התכשיטים עמדה סוכה גדולה שהסתירה את המתרחש מהעוברים והשבים ברחוב. "לא פשוט לי לשחזר את זה", הוא מודה. "נכנסנו בבוקר, אני ואחותי, גם זה לפי נהלי הביטוח שתמיד שניים יהיו נוכחים במקום. כשפתחתי את המנעול השני, הרגשתי משהו מתכתי קר נוגע בעורפי. מישהו דחף אותי פנימה ואחריו נכנס אדם נוסף, שניהם תקפו אותנו בבעיטות ואקדחים, ולקח לי זמן להבין את זה - אבל גם בסכין. כשהסתובבתי אחותי רותי כבר הייתה מעולפת על הרצפה, מגואלת בדם".

רותי רוז'יני, אחותו של זוהר שעברה רק לפני שנתיים ניתוח מסובך בראשה, לא יכולה הייתה אפילו להתנגד. "ישר כשהם נכנסו הם נתנו לי מכה בראש ואיבדתי את הכרה", סיפרה. "התעוררתי רק בבית החולים". רותי טופלה בתל השומר במשך שבועות רבים. אחיה פונה לוולפסון ובשעות הראשונות היה משוכנע כי אחותו איננה בין חיים.

זוהר ורות רוז'יני (חדשות 2)

חבטה מהכספת

"היו רגעים קשים במיוחד", מספר רוז'יני. "פתחתי לו את הכספת באיומי אקדח. יש שם מנגנון השהייה של 10 דקות שבמהלכן הוא חבט בראשי בכספת עד אובדן הכרה. כשהתעוררתי הייתי קשור, מתבוסס בתוך שלולית דם".

אבל בחברת הביטוח שמבטחת את החנות ותכולתה לא מאמינים כלל לסיפור הזה. "טוענים בביטוח שאני המצאתי את הכל", אומר רוז'יני. חברת "מנורה-מבטחים" מסרבת לשלם להם את הכסף בטענה כי הם ביימו את השוד והתקיפה האלימה.

"מאז האירוע הזדקנתי ביותר מ-20 שנה", אומר בעל החנות בעצב. "הפכתי להיות איש חולה וצרכן של כדורי הרגעה וכדורי שינה. שקלתי לשים קץ לחיי. הכל בגלל חברת הביטוח. במהלך השוד הוכיתי ונדקרתי - כמעט רצחו אותי ואת אחותי. התקשרו אל אמא שלי וסיפרו לה ששני הילדים שלה נרצחו".

עדות לאלימות הקשה (חדשות 2)

רוז'יני מזועזע מהטענה שלפיה הוא ביים את השוד - טענה שאפילו חוקרי המשטרה לא העלו. "הם טוענים שאני הייתי מעורב בארגון השוד, שהייתי אחראי לחבלות שנגרמו לי ולאחותי", הוא אומר. "לא יודע מאיפה הם מביאים את זה. אני לא עבריין, אין לי עבר פלילי, המשטרה לא טוענת את זה. על חשבוני עשיתי בדיקת פוליגרף כדי להראות להם שאני דובר אמת - זה לא מעניין אותם. הם גם טוענים שאין לי סדר בחשבונות ושלא דיווחתי להם על אירוע שוד שקרה בעבר. זה פשוט שטויות - יש לי רואה חשבון שחתום על כל המסמכים, ובביקורות של סוכן הביטוח הוא מציין את אירוע השוד שהיה כאן לפני שמונה שנים".

"הפכו אותי מאיש אמיד ומצליח - לאפס"

רק לפני חודש וחצי נפצע קשה סוחר תכשיטים לאחר שנורה באמצע היום בבת ים. רוז'יני מכיר את סכנות המקצוע, אך הוא בן לתכשיטן, ומבין שזה כנראה מה שיעשה עד סוף ימיו. מאז השוד הוא מקפיד על זהירות יתרה. "אני סוגר מוקדם יותר, אני פשוט חושש להיות בשעות המאוחרות בהן יש פחות אנשים ברחובות", הודה. "אני נמצא בטיפולים פסיכיאטריים. חברת הביטוח הפכה אותי מאיש אמיד ומצליח לאפס. הם ניסו לרמוס אותי ולהרוג אותי ולא הצליחו עד עכשיו. כל עוד יש דם זורם בעורקיי אני אלחם בהם. שנים ארוכות הם לוקחים לי כספים וכשקורה משהו הם לא מוכנים לשלם - אני מפרנס 12 אנשים".

כתוצאה מהשוד, נאלץ רוז'יני לקחת הלוואה של כחצי מיליון שקלים כדי לחדש את מלאי החנות ולהמשיך להפעיל את החנות בעודו נאבק בחברת הביטוח, שממנה הוא תובע כעת סכום של כשלושה מיליון שקלים.

עו"ד קובי קפלנסקי

"בתביעה זו הוחלט לתבוע את מנכ"ל חברת הביטוח באופן אישי ואת חברת הביטוח", אמר עורך דינו של רוז'יני, ד"ר קובי קפלנסקי. "הם עושים את זה מתוך מגמה להביא את מרשי למצוקה כלכלית כדי להפחית את תגמולי הביטוח".

במשטרה מאשרים כי לא עלה חשד שמדובר בשוד מבוים, ומבחינתם מדובר בחקירה כמו של כל שוד אחר. עוד הובהר, כי אין שום טענות או חשדות נגד רוז'יני ואחותו.

מחברת הביטוח "מנורה-מבטחים" נמסר בתגובה כי "החברה אינה מתייחסת לנושאים הקשורים ללקוחותיה באמצעות התקשורת".