יוסי אולמרט: "אוהב את אחי, מצטער על ההרשעה"

אחיו של רה"מ לשעבר, שעדותו הביאה בין השאר להרשעתו, מזכיר שאמר במשטרה שלא קיבל כספים מעד המדינה, בניגוד לקביעת השופט. "עד ליום זה לא הציגו בפניי אף אחד מהצ'קים", אמר

"מצטער על ההרשעה". האחים לבית אולמרט (חדשות 2)

יממה לאחר שבית המשפט הרשיע את אהוד אולמרט בקבלת שוחד, מתייחס היום (ג') לראשונה אחיו, יוסי אולמרט, להכרעת הדין. "אני אוהב מאוד את אחי וקיבלתי בצער רב את הכרעת הדין", אמר האח, שעדותו במשטרה תרמה להרשעתו של אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכרעת בית המשפט נפלה עליי כרעם ביום בהיר", הוסיף יוסי אולמרט, בדברים שהועברו באמצעות עורך הדין רונן מטלון. "טענתי במשטרה שלא קיבלתי את הכספים מעד המדינה. במשטרה טענו כי יש בידם את הצ'קים שקיבלתי מעד המדינה, אבל עד ליום זה לא הציגו בפניי אף אחד מהצ'קים".

העביר לאחיו של אולמרט מאות אלפים (פלאש 90)

אתמול, ארבע שנים אחרי שנפתחה החקירה בפרשת הולילנד, הרשיע שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן בפסק דין נוקב וביקורתי את אהוד אולמרט בקבלת שוחד, באחת מפרשיות השחיתות והחמורות שהיו בישראל.

השופט ציין כי העובדות שהוכחו הן כי עד המדינה העביר לאחיו של אהוד אולמרט כ-500 אלף שקלים. עד המדינה לא הכיר את יוסי אולמרט, ויוסי אולמרט לא הכיר את עד המדינה, קודם לקבלת הכסף. גרסתו של אולמרט בבית המשפט נדחתה מכל וכל.

"משנקלע אחיו של אולמרט למצב כלכלי-אישי קשה ביותר, חובות מכבידים ורדיפות של אנשי שוק אפור, השתמש אולמרט שוב ב'אוצר הפלא' שעמד לרשותו וממנו שאב סכומי כסף נוספים הנמדדים במאות אלפי שקלים", קבע רוזן בהכרעת הדין.

במהלך המשפט התעקשו פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר כי הצ'קים שקיבל לכאורה יוסי אולמרט לא נמצאו וכי התביעה לא הציגה אותם. הם הוסיפו כי אינם אחראיים לדבריו של יוסי אולמרט במשטרה וטענו כי הראייה העיקרית - הוכחה לקבלת הכסף - לא הוצגה.

אולמרט הורשע בקבלת שוחד - סיקור מיוחד:

אחרי ההרשעה: מה צפוי לאולמרט?

עלייתו ונפילתו של אהוד אולמרט

מקורבי אולמרט: "הוא לא מאמין שזה קורה לו"

פרקליט המדינה לשעבר: "חש הקלה"

פרקליטי אולמרט על הכרעת הדין: "כמו רעם ביום בהיר"

מומחים משפטיים: הסיכוי של אולמרט לנצח בערעור נמוך

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

ההכרעה בתיק הולילנד: אולמרט הורשע בשוחד

הולילנד: מי הורשע ומי זוכה?

אולמרט נגד אולמרט: התקציב יילקח?

פרס על הרשעת אולמרט: "יום עצוב למדינה"

השופט דוד רוזן נגד הסדר הטיעון עם זקן

פרשת הולילנד - המדריך המלא

בין תיקים לזיכויים: כל פרשות אהוד אולמרט