חברו של אולמרט לפיד: "עצוב שראש ממשלה מורשע"

חבריו של אהוד אולמרט לא היססו להגיב להכרעת הדין הקשה בעניינו מיד עם תום הדיון בבית המשפט, אולם כמה מהאנשים הקרובים לו ביותר שמרו על דום שתיקה. עד עתה. אחיו, ירמי ויוסי, וחברו הטוב שר האוצר הגיבו גם הם להחלטת השופט רוזן. "ודאי שזה לא נוח", אמר ירמי אולמרט לחדשות 2

יממה לאחר הכרעת הדין בפרשת הולילנד, מתייחסים היום (ג') לראשונה להרשעת ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שלושה מהאנשים הקרובים לו: אחיו ירמי ויוסי, וחברו שר האוצר יאיר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה עצוב", אמר השר לפיד לחדשות 2. "זה מוכיח שבמדינת ישראל בסופו של דבר איש אינו חסין בפני החוק. זה עצוב שראש ממשלה בישראל מורשע בפלילים".

אחיו של אולמרט, ירמי אולמרט, העיד על עצמו בשיחה עם חדשות 2 כי הוא נמצא בקשר כמעט יומיומי עם אחיו יוסי אולמרט, שעדותו במשטרה תרמה להרשעתו של ראש הממשלה לשעבר. "תשמע, להגיד שמרגישים טוב זה לא... ודאי שזה לא נוח", אמר.

"לא נוח". ירמי אולמרט, ארכיון (חדשות 2)

גם יוסי אולמרט עצמו התבטא היום לראשונה בעניין. "אני אוהב מאוד את אחי וקיבלתי בצער רב את הכרעת הדין", הוא אמר. "הכרעת בית המשפט נפלה עליי כרעם ביום בהיר. טענתי במשטרה שלא קיבלתי את הכספים מעד המדינה. במשטרה טענו כי יש בידם את הצ'קים שקיבלתי מעד המדינה, אבל עד ליום זה לא הציגו בפניי אף אחד מהצ'קים".

"קיבלתי בצער את ההכרעה". יוסי אולמרט, אר (חדשות 2)

"הוא מתפקד כאיש שלא מאמין שזה קורה לו"

חבריו של אולמרט התייצבו כבר אתמול מול המצלמות בניסיון לשפר מעט את תדמיתו של חברם שהורשע בקבלת שוחד. "הוא מתפקד כאיש שלא מאמין שזה קורה לו", אמר חברו הקרוב של אולמרט, השר לשעבר רוני בר-און, בריאיון במהדורה המרכזית אמש.

בר-און סיפר כי שוחח עם רה"מ לשעבר אחרי מתן הכרעת הדין. "הוא יודע ומאמין שלא עשה את המיוחס לו", אמר. "הוא קיבל את הכרעת הדין בתדהמה וברור מבחינתו שזה לא סוף פסוק ויהיה פה ערעור".

בר-און ציין כי אולמרט מרגיש שנגרם לו עוול נוראי. "במשך שמונה השנים האחרונות התנהל ציד מכשפות ונוצרה מולו דעת קהל שלא היה לו סיכוי מולה", קבע והוסיף: "הוא לא אדם מושחת".

לעמדה שאולמרט לא היה צריך להיות מורשע הצטרף גם חבר נוסף של ראש הממשלה לשעבר, יצחק לבני. "במשך כל השנים לא ראיתי שהוא מושחת", העיד. "להיפך: הוא איש ישיר וחם שנעים מאוד להיות בחברתו. אולי היה בו סוג של שחצנות לפעמים, רישול או קבלת החלטות מהירה מדי, אבל הוא בשום אופן לא מושחת. הוא זה שהביא אותנו לשיחות השלום".

אולמרט הורשע בקבלת שוחד - סיקור מיוחד:

פרקליט המדינה לשעבר: "חש הקלה"

פרקליטי אולמרט על הכרעת הדין: "כמו רעם ביום בהיר"

תיק הולילנד: עיקרי הכרעת הדין

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

ההכרעה בתיק הולילנד: אולמרט הורשע בשוחד

הולילנד: מי הורשע ומי זוכה?

אולמרט נגד אולמרט: התקציב יילקח?

השופט דוד רוזן נגד הסדר הטיעון עם זקן

פרשת הולילנד - המדריך המלא

בין תיקים לזיכויים: כל פרשות אהוד אולמרט