היועץ המשפטי לממשלה ביטל את כתב האישום נגד דפני ליף

וינשטיין החליט לבטל את האישום נגד פעילת המחאה החברתית, שהואשמה בהפרעה לשוטר והתפרעות אלימה בהפגנה בחודש יוני 2012, עקב הזמן שחלף "ולאור חשיבותם של עקרונות חופש הביטוי והזכות להפגין". ליף לחדשות 2 Online: "מקווה שמישהו ישלם את המחיר"

האישום בוטל. ליף (mako)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע היום (ג') כי הפרקליטות תבטל את כתב האישום נגד פעילת המחאה החברתית דפני ליף, שהואשמה בהפרעה לשוטר ובהתפרעות אלימה במהלך הפגנה בשדרות רוטשילד בתל אביב ביוני 2012.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום שהוגש נגדה, ליף "השתתפה בהתפרעות, הובילה את המפגינים הזועמים ועודדה אותם במעשיהם נגד הפקחים והשוטרים. שוטרי יס"מ הבחינו בנאשמת כשהיא דוחפת שוטר, הודיעו לה שהיא עצורה והובילוה לניידת המשטרה".

את החלטתו נימק וינשטיין בכך שחלף זמן רב מאז ביצוע העבירה לכאורה, "ולאור חשיבותם של עקרונות חופש הביטוי והזכות להפגין". החלטת היועץ המשפטי לממשלה התקבלה בשורה של תיקים פלילים המתנהלים נגד פעילי המחאה החברתית, ובעקבות הביקורת שהוטחה בתביעה המשטרתית הן בדעת הקהל והן מצד כמה מהשופטים שבפניהם מתנהלים כתבי האישום הללו. 

"זה מאוד סימבולי שההודעה של היועמ"ש מגיעה יום אחרי ההרעשות בהולילנד", ציינה בתגובה לחדשות 2 Online דפני ליף. "המשטרה עדיין נותרה כחוליה החלשה שלא יודעת לרדת מהעץ ומפעילה כוח על מפגינים ואני מקווה שמישהו ישלם את המחיר על זה".

באת-כוחה של ליף, עו"ד גבי לסקי, הביעה סיפוק נוכח החלטתו של וינשטיין. "טוב עשה היועץ המשפטי שהורה לתביעה המשטרתית לחזור מכתב האישום נגד דפני", אמרה. "מלכתחילה הגשת כתב אישום כנגדה וכנגד המפגינים האחרים במסגרת המחאה החברתית הייתה טעות חמורה. במדינה דמוקרטית לא זו בלבד שמותר לקיים הפגנות מחאה כנגד מהלכי השלטון, אלא שחובתה של המשטרה לאפשר קיומה של אותה מחאה, וזאת בשל המחויבות שחייבת להיות מצד המדינה לערכים של חופש הביטוי, ההפגנה וההמחאה".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני