באמצע השבעה: היתומים קיבלו תביעה מבת משפחה

סכסוך משפחתי מכוער שהגיע לשיא בהודעות נאצה ואיחולי מוות הסתיים בביקורת חריפה של בית המשפט. הסיבה: תביעת לשון הרע בסך יותר מ-100 אלף שקלים שהוגשה 3 ימים בלבד לאחר מות אחת מבנות המשפחה. השופט דחה את התביעה והדגיש: "אין כל הצדקה למסירת כתב תביעה לקטינים שרק עתה קברו את אמם"

אילוסטרציה (shutterstock)

שופט בית משפט השלום בתל אביב מתח היום (ג') ביקורת חריפה נגד תושבת המרכז, שהגישה תביעה בסך 126 אלף שקלים נגד בת משפחתה שנפטרה ונגד שני ילדיה היתומים, וזאת רק שלושה ימים לאחר מותה, בעוד הילדים יושבים שבעה על אמם. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לכאורה מדובר בצירוף מקרים, אך למעשה זוהי יד מכוונת, כאשר התובעת טורחת לציין את מועד הפטירה בכתב התביעה", הדגיש השופט עודד מאור בפסק הדין. עוד הוסיף השופט כי "ראוי היה להפגין מידת מה של רגישות וחמלה. זו התנהלות שיש בה חוסר הגינות והיעדר תום לב".

הסכסוך המשפחתי הגיע לשיא לפני כארבע שנים, כשהתובעת פנתה לבית המשפט בטענה כי בת משפחתה פרסמה נגדה לשון הרע באמצעות מסרונים ששלחה לחמותה לאחר ויכוח כספי בין הצדדים. לדבריה, המנוחה סימסה לחמות דברי שקר, לפיהם היא הייתה מעורבת לכאורה בפרשה פלילית בארה"ב ופיזרה צ'קים ללא כיסוי.

פיצויים? פרוטה בלבד

מנגד הכחישו ילדי המנוחה את גרסת התובעת וטענו כי היא זו שהטרידה אותם ואיחלה לאמם שתמות ממחלת הסרטן, בזמן שזו שכבה על ערש דווי.

בית המשפט דחה את בקשת התובעת לפצותה ב-126 אלף שקלים, מאחר ולא הצליחה להוכיח כי המנוחה אכן שלחה את המסרונים. כמו כן ציין השופט שאפילו אם הייתה מתקבלת התביעה - מדובר בסכום מוגזם: "זה מקרה שהיה ראוי לפסוק בו פיצויים לבוז בסך של פרוטה בלבד".

השופט מאור לא הסתפק בדחיית התביעה, ומתח, כאמור, ביקורת על התנהלות הצדדים, ובעיקר נגד התובעת: "אין כל הצדקה להתנהלות שעולה כדי חוסר הגינות והיעדר תום לב במסירת כתב תביעה לקטינים, שרק עתה קברו את אמם".