אחרי ההרשעה: מה צפוי לאולמרט?

תיק הולילנד - הישורת האחרונה: לאחר ההרשעה הדרמטית אתמול של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, מזכירתו שולה זקן ונאשמים נוספים, צפוי ראש הממשלה לשעבר לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון. במקביל, הוא ינסה להקל בעונש הצפוי לו שכנראה יהיה מאסר בפועל

אולמרט בבית המשפט (עומר מירון)

יממה לאחר הכרעת הדין הדרמטית בתיק הולילנד בה הורשע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בקבלת שוחד, מתכננים פרקליטיו את צעדיהם לקראת ה-28 באפריל, אז ייפתח שלב הטיעונים לעונשם של המורשעים בפרשה כפי שקבע השופט דוד רוזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אולמרט אמנם צפוי לערער על הרשעתו, אך ההערכה היא שסיכוייו לבטל את ההחלטה של בית המשפט המחוזי בתל אביב אינם גבוהים. העונש המקסימלי הקבוע בחוק על עבירת קבלת השוחד הוא 10 שנות מאסר, ולאור ההרשעה החמורה נראה כי אין מנוס מכך שראש הממשלה לשעבר ייאסר.

"הכרעת הדין נפלה עלינו כרעם ביום בהיר והפתיעה אותנו, שכן לטעמנו, גם כעת, לאחר קריאת הכרעת הדין - הראיות והעובדות שהוצגו לבית המשפט הן כאלה שיש בהן לזכות את מר אולמרט באופן מוחלט", כתב צוות הפרקליטים.

"בית המשפט זיכה את מר אולמרט משני אישומים והרשיע בשני אחרים, על בסיס עדותו של עד המדינה, וזאת מבלי שניתנה בידנו האפשרות לחקור אותו על גרסתו בשני עניינים אלה", טענו בצוות ההגנה. "מדובר בשני אישומים שבמסגרתם מר אולמרט לא נטל כספים לכיסו".

את ההודעה מסכמים הפרקליטים באומרם כי "זהו יום קשה ועצוב מבחינתנו", ומרמזים על הצעד הבא - ערעור לעליון: "כפי שהבהרנו - לא מדובר בסוף פסוק".

שנתיים ושלושה חודשים לאחר תחילת משפט הולילנד, החליט אתמול השופט דוד רוזן שלא לעכב את הכרעת הדין והרשיע את מרבית הנאשמים - ובראשם את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט - שלדבריו שיקר והונה את בית המשפט במהלך עדותו. "עד המדינה קנה את שירותיו של אולמרט", ציין השופט והוסיף שאולמרט היה בבחינת "מי שלא יודע ולא שומע". 

אולמרט הורשע בקבלת שוחד - סיקור מיוחד:

מקורבי אולמרט: "הוא לא מאמין שזה קורה לו"

מומחים משפטיים: הסיכוי של אולמרט לנצח בערעור נמוך

פרקליט המדינה לשעבר: "חש הקלה"

פרקליטי אולמרט על הכרעת הדין: "כמו רעם ביום בהיר"

תיק הולילנד: עיקרי הכרעת הדין

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

ההכרעה בתיק הולילנד: אולמרט הורשע בשוחד

הולילנד: מי הורשע ומי זוכה?

אולמרט נגד אולמרט: התקציב יילקח?

השופט דוד רוזן נגד הסדר הטיעון עם זקן

פרשת הולילנד - המדריך המלא

בין תיקים לזיכויים: כל פרשות אהוד אולמרט