מקורבי אולמרט: "הוא לא מאמין שזה קורה לו"

חבריו של ראש הממשלה לשעבר שהורשע בשוחד עומדים לצדו ביום הקשה. "הוא קיבל זאת בתדהמה", סיפר השר לשעבר רוני בר-און. יצחק לבני: "הוא אולי התרשל לפעמים או קיבל החלטות מהירות, אבל אולמרט לא מושחת"

הכרעת הדין בעניינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בקבלת שוחד שניתנה היום (ב') הביאה את מקורביו להתייצב מול המצלמות ולנסות ולשפר מעט את תדמיתו של חברם שהורשע בקבלת שוחד. "הוא מתפקד כאיש שלא מאמין שזה קורה לו", אמר חברו הקרוב של אולמרט, השר לשעבר רוני בר-און, בריאיון במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בר-און סיפר כי שוחח עם רה"מ לשעבר אחרי מתן הכרעת הדין. "הוא יודע ומאמין שלא עשה את המיוחס לו", אמר. "הוא קיבל את הכרעת הדין בתדהמה וברור מבחינתו שזה לא סוף פסוק ויהיה פה ערעור".

בר-און ציין כי אולמרט מרגיש שנגרם לו עוול נוראי. "במשך שמונה השנים האחרונות התנהל ציד מכשפות ונוצרה מולו דעת קהל שלא היה לו סיכוי מולה", קבע והוסיף: "הוא לא אדם מושחת".

לעמדה שאולמרט לא היה צריך להיות מורשע היום הצטרף גם חבר נוסף של ראש הממשלה לשעבר, יצחק לבני. "במשך כל השנים לא ראיתי שהוא מושחת", העיד. "להיפך: הוא איש ישיר וחם שנעים מאוד להיות בחברתו. אולי היה בו סוג של שחצנות לפעמים, רישול או קבלת החלטות מהירה מדי, אבל הוא בשום אופן לא מושחת. הוא זה שהביא אותנו לשיחות השלום".

רוני בר-און. ארכיון (פלאש 90)

"כרעם ביום בהיר"

מוקדם יותר פרסם צוות ההגנה של ראש הממשלה לשעבר הודעה שגם ממנה אפשר להסיק כיצד מרגיש היום אולמרט עצמו. "הכרעת הדין נפלה עלינו כרעם ביום בהיר והפתיעה אותנו, שכן לטעמנו, גם כעת, לאחר קריאת הכרעת הדין - הראיות והעובדות שהוצגו לבית המשפט הן כאלה שיש בהן לזכות את מר אולמרט באופן מוחלט", כתב צוות הפרקליטים.

זקן ואולמרט (רויטרס)

"בית המשפט זיכה את מר אולמרט משני אישומים והרשיע בשני אחרים, על בסיס עדותו של עד המדינה, וזאת מבלי שניתנה בידנו האפשרות לחקור אותו על גרסתו בשני עניינים אלה", טענו בצוות ההגנה. "מדובר בשני אישומים שבמסגרתם מר אולמרט לא נטל כספים לכיסו".

את ההודעה מסכמים הפרקליטים באומרם כי "זהו יום קשה ועצוב מבחינתנו", ומרמזים על הצעד הבא - ערעור לעליון: "כפי שהבהרנו - לא מדובר בסוף פסוק".

אולמרט הורשע בקבלת שוחד - סיקור מיוחד:

פרקליט המדינה לשעבר: "חש הקלה"

פרקליטי אולמרט על הכרעת הדין: "כמו רעם ביום בהיר"

תיק הולילנד: עיקרי הכרעת הדין

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

ההכרעה בתיק הולילנד: אולמרט הורשע בשוחד

הולילנד: מי הורשע ומי זוכה?

אולמרט נגד אולמרט: התקציב יילקח?

השופט דוד רוזן נגד הסדר הטיעון עם זקן

פרשת הולילנד - המדריך המלא

בין תיקים לזיכויים: כל פרשות אהוד אולמרט