פרקליט המדינה לשעבר על הכרעת הדין בהולילנד: "חש הקלה"

משה לדור, מי שכיהן בתפקיד עד לפני שלושה חודשים, התייחס להכרעת הדין בתיק הולילנד שבמידה רבה רשום על שמו: "ביהמ"ש הוכיח שלכל הספינים לגבי יריבות אישית או מניעים לא ראויים אין שחר. השופט קיבל את עמדת התביעה בכללותה והוכיח לציבור שבית המשפט אינו נרתע מלקבל ההחלטות הראויות. כולם שווים בפני החוק"

לאחר שאהוד אולמרט הורשע הבוקר (א') בקבלת שוחד, בהכרעת דין נוקבת שבה קבע השופט דוד רוזן שאולמרט עמד כראש עיריית ירושלים "בראש מערכת ציבורית מושחתת שהרקיבה לאורך השנים", אמר עו"ד משה לדור, מי שהיה עד לפני שלושה חודשים פרקליט המדינה וניהל את התיק נגדו, כי הוא "חש הקלה". את הדברים אמר בריאיון למהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במידה רבה, תיק הולילנד רשום על שמו של לדור. הוא היה זה שהוביל אותו באופן אישי ואף עמד בהתקפות חריפות. "לפי דעתי, מוצדק לחוש היום הקלה", פתח פרקליט המדינה לשעבר את דבריו. "לא רק הקלה שלי אלא הקלה של הציבור כולו. בית המשפט המחוזי הוכיח שלכל הספינים לגבי יריבות אישית או מניעים לא ראויים אין שחר. השופט קיבל את עמדת התביעה בכללותה והוכיח לציבור שבית המשפט אינו נרתע מלקבל את ההחלטות הראויות. כולם שווים בפני החוק".

"כולם שווים בפני החוק". אולמרט (פלאש 90)

לדור המשיך ואמר: "כולם ראו את פרויקט הולילנד שלמעשה רק 40% ממנו נבנו עד כה, מתנוסס ומתנשא לו. אלמלא הגיח פתאום עד המדינה שמואל דכנר אל התביעה והצליח לשכנע אותנו ללכת איתו ועל בסיס דבריו להגיש תביעה לבית המשפט - הפרשה הזו לא הייתה מתחילה".  

היחסים בין אולמרט ללדור היו מתוחים מאוד לאורך השנים. הערב הוא מנסה לא לתת לכך משקל רב מדי. "לא הייתה שום יריבות ביני ובין אולמרט", הדגיש פרקליט המדינה לשעבר. "לא בעבר ולא בהמשך הדרך. העמדות וההחלטות כולן היו ענייניות ועברו לא רק את ביקורת בית המשפט - אל גם את זו של שורה ארוכה של פרקליטים. איש מהם לא היה נרתם למשימות האלה אם הוא לא היה מאמין שהוא עושה את הדבר הנכון. זו לא מלאכה של איש אחד אלא של מערכת". 

אולמרט הורשע בקבלת שוחד - סיקור מיוחד:

פרקליטי אולמרט על הכרעת הדין: "כמו רעם ביום בהיר"

תיק הולילנד: עיקרי הכרעת הדין

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

ההכרעה בתיק הולילנד: אולמרט הורשע בשוחד

הולילנד: מי הורשע ומי זוכה?

אולמרט נגד אולמרט: התקציב יילקח?

השופט דוד רוזן נגד הסדר הטיעון עם זקן

פרשת הולילנד - המדריך המלא

בין תיקים לזיכויים: כל פרשות אהוד אולמרט