כך ייעשה לאיש שהורשע בשוחד

במחיאות כפיים סוערות, שלטים ועוגה הנושאת את שמו התקבל אורי לופוליאנסקי, ראש עיריית ירושלים לשעבר ב"יד שרה", שעות לאחר שהורשע בקבלת שוחד. לדבריו, "כל מה שעשיתי היה לטובת הארגון"

העוגה ללופוליאנסקי, היום (חדשות 24)

שעות ספורות לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע אותו בקבלת שוחד עבור כספים שקיבל והעביר לארגון "יד שרה", התקבל ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי בכבוד מלכים בארגון שאותו הקים ובראשו הוא עומד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לופוליאנסקי הגיע למוסד הירושלמי הוותיק והתקבל במחיאות כפיים סוערות על ידי עשרות משתתפים שהמתינו לו במקום. הם תלו שלטים שעליהם נכתב כי הם אוהבים אותו ותומכים בו, ואף הכינו עבורו עוגה, לדברי באי המקום - סמל להערכתם הרבה לאיש שהסתבך עמוקות בשל מחויבותו למקום.

ראש העיר לשעבר נשא מספר דברים במקום, הודה לתומכים בו והסביר את פעולותיו. "גם בבית המשפט ציין השופט כי הכספים אותם קיבלתי לא היו לכיסי האישי כי אם לטובת המוסד בלבד", הדגיש לופוליאנסקי. "הם לא נועדו לתועלתי האישית".

זכה לכבוד מלכים, היום (חדשות 24)

לופוליאנסקי כיהן בתקופה שבה בוצעו המעשים כסגן ראש העיר. הוא היה אחראי בין היתר על מחלקת תכנון העיר, האגף לרישוי ופיקוח בעירייה ומחלקת היטלי השבחה. כמו כן היה חבר בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר. על פי השופט, גרסת עד המדינה בעניינו אינה במחלוקת ומעוגנת במסמכים.

"עד המדינה תיאר לאמיתו את מסלול הכספים ממנו לנאשם באמצעות יד שרה, עד המדינה תיאר נכונה את היקף התרומות, שהחלו רק לאחר שהפרויקט יצא לדרך", ציין השופט דוד רוזן. "הוא היה מודע לתרומות של מאות אלפי שקלים מיזמי הולילנד עבור יד שרה".

סנגוריו של לפוליאנסקי אמרו לאחר הכרעת בית המשפט כי "השופט הדגיש כי הוא לא לקח כסף לכיסו. בית המשפט משתמש בתואר 'צדיקות' לגביו וצריך לזכור את זה. אנו לא חושבים שזה סוף פסוק".

אולמרט הורשע בקבלת שוחד - סיקור מיוחד:

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

ההכרעה בתיק הולילנד: אולמרט הורשע בשוחד

הולילנד: מי הורשע ומי זוכה?

אולמרט נגד אולמרט: התקציב יילקח?

השופט דוד רוזן נגד הסדר הטיעון עם זקן

פרשת הולילנד - המדריך המלא

בין תיקים לזיכויים: כל פרשות אהוד אולמרט