השופט רוזן נגד הסדר הטיעון שנחתם עם זקן: "אין כאן מהלך גדול"

מי שנכנסה בטוחה יותר מכולם לאולם בית המשפט – יצאה ממנו מתוחה יותר מכולם. שולה זקן, שחתמה על הסדר טיעון עם הפרקליטות נוכח הראיות החדשות שסיפקה, לא ריגשה את השופט דוד רוזן, שהבהיר כי הוא לא מבטיח להפחית את עונשה של זקן. "אני רוצה פירוט!", דרש השופט מהפרקליטים ודפק על שולחנו

בשיאה של הכרעת הדין בפרשת הולילנד, שבמסגרתה הורשעה גם שולה זקן בקבלת שוחד, התייחס השופט דוד רוזן גם להסדר הטיעון שנחתם בשבוע שעבר עם מי שהייתה ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. הוא ביקר את העסקה, שלפיה תרצה זקן 11 חודשי מאסר בפעול ובתמורה תציג חומרים נגד אולמרט, ואמר לפרקליטות: "תצטרכו לעשות כל שלאל ידכם כדי שאקל בעונשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני ארצה פירוט", הבהיר השופט רוזן לנציגי פרקליטות המדינה. "כפי שראיתם לא מדובר בפקידה זוטרה, לא מישהי שסטתה. זה גורם מרכזי שנטל מאות אלפי שקלים לעצמו. לא תמיד היא עשתה הכל בידיעת אולמרט. אני ארצה לדעת בדיוק מה אתם מבקשים".

"אם מדובר בניקוי אורוות, אהיה פתוח וקשוב", הסביר רוזן. "אם מדובר בשיבוש מהלכים, אזי אין כאן מהלך גדול, כי ידעתם שהשתיקה שלה הייתה מסיבות מסוימות. לאור הקביעות שלי, אם יש ניקוי אורוות יש לשקול את הדברים ברצינות".

דפק על שולחנו. השופט רוזן (ynet)

"פותחת הדלתות"

"תצטרכו לעשות כל שלאל ידכם כדי שאקל בעונשה, לא בגלל הסכם איתה", הבהיר השופט רוזן ודפק על שולחנו. "מילים על שיבוש זה לא רציני בשלב הזה - אני רוצה פירוט!". הוא הוסיף כי זקן הייתה מודעת לכוחה ולהשפעתה, ותמורת הכספים שהוזרמו לכיסה, היא פעלה לטובת עד המדינה שבו ראתה "מכרה זהב", כלשונו.

השופט רוזן הרשיע את זקן בכל האישומים נגדה לגבי קבלת השוחד, מלבד סעיף הנוגע להעברת כספים זניחה. הוא תיאר את זקן כ"פותחת הדלתות" עבור עד המדינה - זו שהובילה אותו לאולמרט. "בינה לבין עד המדינה היו יחסי ידידות", קבע השופט רוזן בהכרעת הדין. "עד המדינה ראה בה יעד משני. היא לא יכלה שלא לחבב את עד המדינה - הוא ידע לומר לה מילים חמות. הוא היה מוכן לקבל אותה לעבודה במשרדו".

"יש לי המון מה להגיד". זקן ובנה בביהמ"ש (דרור עינב)

פרקליטה של זקן: "בטוחים שביהמ"ש יכבד את ההסדר"

"מדובר בהכרעת דין מכוננת", אמר בתום הדיון סנגורה של שולה זקן, עו"ד עופר ברטל. "גברת זקן לא חוגגת. היא הורשעה בעבירות וחושבת שהדרכים שלה היו לא נכונות. לכן, יש ללמוד את הדברים כמו שצריך. זקן הודתה כמעט מהרגע הראשון בדיוק בדברים שבהם הורשעה. הם כמעט זהים למה שסיכמנו בהסדר הטיעון. שמענו את דברי השופט בקשר לעונש ונצטרך להסביר את זה. אנחנו מתכוונים לעשות זאת בצורה נרחבת במועד שבית המשפט קבע ואנחנו בטוחים שבית המשפט יכבד בסופו של דבר את ההסדר".

שולה זקן סירבה להגיב להחלטת בית המשפט. "אם הייתי יכולה לדבר הייתי מדברת כי יש לי המון מה להגיד", אמרה זקן לעיתונאים מחוץ לאולם בית המשפט. "אבל תכבדו אותי בסיטואציה הזו שאין ביכולתי להגיב. יבוא יום ואומר את אשר על לבי".

אולמרט הורשע בקבלת שוחד - סיקור מיוחד:

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

ההכרעה בתיק הולילנד: אולמרט הורשע בשוחד

הולילנד: מי הורשע ומי זוכה?

אולמרט נגד אולמרט: התקציב יילקח?

השופט דוד רוזן נגד הסדר הטיעון עם זקן

פרשת הולילנד - המדריך המלא

בין תיקים לזיכויים: כל פרשות אהוד אולמרט