מחר: דיון לגבי הכרעה בתיק הולילנד

השופט דוד רוזן מסר את החלטתו שלפיה הכרעת הדין במשפט הולילנד תימסר כבר מחר - ללא דיחוי. ייתכן כי ההכרעה תינתן רק לגבי חלק מהנאשמים. "הכרעת הדין תינתן מחר, אם לגבי כל הנאשמים, אם חלקם, או שיתקיים דיון בבקשת המאשימה", לשון ההחלטה

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, הודיע הערב (א') כי מחר יתקיים הדיון הנוגע להכרעת הדין במשפט הולילנד. השופט רוזן טרם נענה לבקשת הפרקליטות לחקור את ראש הממשלה אהוד אולמרט בנוגע לחשדות החדשים, לפיהם שיבש הליכי משפט, אך בכל זאת הכריז כי הדיון בנוגע להכרעת הדין, שהיה צפוי להיערך מחר - יתקיים כמתוכנן. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכרעת הדין תינתן מחר, אם לגבי כל הנאשמים, אם חלקם, או שיתקיים דיון בבקשת הפרקליטות", לשון ההחלטה. על פי ההערכות, רוזן יכריע את הדין במשפט בנוגע ליתר הנאשמים, מלבד אולמרט ושולה זקן - שחתמה בשבוע שעבר על הסכם עדת מדינה עם הפרקליטות, לפיו תמסור ראיות חדשות נגד ראש הממשלה לשעבר.

מוקדם יותר היום הביע גם אהוד אולמרט את התנגדותו לדחיית הכרעת הדין. עורכי דינו הגדירו את מעשיה של שולה זקן כ"זיהום חמור של ההליך הפלילי ופגיעה אנושה בזכויותיו של מר אולמרט".

"ניתן היה להבין את הבהילות שאחזה במאשימה (זקן), אילו ביקשה להביא לידיעתו של בית המשפט הנכבד, כי נתגלו ראיות חדשות הנוגעות באופן ישיר ומהותי לאישומים שבפניו, בהם על בית המשפט להכריע", הוסיפו עורכי הדין. "אולם, גם לשיטה המאשימה עצמה, הראיות החדשות עוסקות בחשדות אחרים, שאינם עומדים להכרעתו של בית המשפט הנכבד, ואשר ניתן וראוי היה לפתוח בחקירה בגינם רק לאחר פסק הדין בעניינו של מר אולמרט".

צוות ההגנה של אולמרט ביקר בתגובתו גם את התנהלות כלי התקשורת באשר להתפתחות בפרשה: "לצערנו, נתקלנו בחודש האחרון בלא מעט פרסומים מכפישים ופוגעניים בכלי התקשורת, אשר נמנע מאיתנו לחלוטין מלהגיב עליהם. אולם, טרם נתקלנו במצב בו עמיתיו של בית המשפט הנכבד, אשר ישבו עמו על כס השיפוט אך לאחרונה, מתראיינים בכלי התקשורת ומשיאים לבית המשפט הנכבד עצות כיצד לנהוג בבקשה התלויה ועומדת להכרעתו".

הם הבהירו כי אולמרט "נכון להיחקר בנוגע לכל חשד המופנה כלפיו, אך הוא מתנגד בתוקף לדחיית מועד הכרעת הדין בעניינו ולזימונה של גב' זקן לעדות נוספת. החקירה החדשה צריכה להתנהל כדת וכדין, ולא בסד זמנים הנובע מהצורך החיוני בפרסומה של הכרעת דין סופית, אשר מר אולמרט, כמו גם אחרים, ממתין לה במתח.