אולמרט נגד הדחייה: "זיהום חמור של ההליך הפלילי"

עורכי דינו של רה"מ לשעבר מסרו את תשובתם לביהמ"ש, בטרם יציג השופט רוזן את הכרעתו: "העדות הנוספת של זקן אמורה לעסוק בחשדות חדשים, ולא באישומים שבכתב האישום; כשזה נוגע לאולמרט - הבלתי ייאמן יסופר"

"זיהום חמור של ההליך". אולמרט (AP)

זמן קצר לפני שהשופט דוד רוזן יכריז אם החליט לדחות את הכרעת הדין בפרשת הולילנד, או שמא להציג אותה מחר כמתוכנן, מביע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט את התנגדותו לדחיית הכרעת הדין. עורכי דינו הגדירו את מעשיה של שולה זקן כ"זיהום חמור של ההליך הפלילי ופגיעה אנושה בזכויותיו של מר אולמרט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ניתן היה להבין את הבהילות שאחזה במאשימה (זקן), אילו ביקשה להביא לידיעתו של בית המשפט הנכבד, כי נתגלו ראיות חדשות הנוגעות באופן ישיר ומהותי לאישומים שבפניו, בהם על בית המשפט להכריע", הוסיפו עורכי הדין. "אולם, גם לשיטה המאשימה עצמה, הראיות החדשות עוסקות בחשדות אחרים, שאינם עומדים להכרעתו של בית המשפט הנכבד, ואשר ניתן וראוי היה לפתוח בחקירה בגינם רק לאחר פסק הדין בעניינו של מר אולמרט".

צוות ההגנה של אולמרט ביקר בתגובתו גם את התנהלות כלי התקשורת באשר להתפתחות בפרשה: "לצערנו, נתקלנו בחודש האחרון בלא מעט פרסומים מכפישים ופוגעניים בכלי התקשורת, אשר נמנע מאיתנו לחלוטין מלהגיב עליהם. אולם, טרם נתקלנו במצב בו עמיתיו של בית המשפט הנכבד, אשר ישבו עמו על כס השיפוט אך לאחרונה, מתראיינים בכלי התקשורת ומשיאים לבית המשפט הנכבד עצות כיצד לנהוג בבקשה התלויה ועומדת להכרעתו".

הם הבהירו כי אולמרט "נכון להיחקר בנוגע לכל חשד המופנה כלפיו, אך הוא מתנגד בתוקף לדחיית מועד הכרעת הדין בעניינו ולזימונה של גב' זקן לעדות נוספת. החקירה החדשה צריכה להתנהל כדת וכדין, ולא בסד זמנים הנובע מהצורך החיוני בפרסומה של הכרעת דין סופית, אשר מר אולמרט, כמו גם אחרים, ממתין לה במתח.

היום יוחלט: ההכרעה תידחה?

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן צפוי כאמור להכריע לקראת הערב אם למסור מחר (ב') את הכרעת הדין של אהוד אולמרט ושולה זקן במשפט הולילנד כפי שתוכנן, או להיעתר לבקשת הפרקליטות ולהמתין לעדותה החדשה של זקן נגד אולמרט. פרקליטיו של אולמרט הודיעו כי ביכולתם להעמיד שורה ארוכה של עדים שיסתרו את טענותיה של זקן.

דחיית הכרעת הדין משמעותה פתיחת המשפט מחדש, והחזרת זקן, יחד עם אנשים נוספים, לדוכן העדים. במקרה זה תידחה הכרעת הדין למועד רחוק ובלתי ידוע. ייתכן כי הצעתה של זקן טובה מדי מכדי שהשופט דוד רוזן יוכל לסרב לה, כך על פי הערכות.

אתמול טען יועץ התקשורת של אהוד אולמרט אמיר דן כי זקן "שכבה על הגדר בשביל עצמה". בריאיון ל"פגוש את העיתונות" התייחס לחשדות החדשים נגד ראש הממשלה לשעבר וביקש להפריך את הנרטיב כי המהלך הנוכחי מגיע אחרי שנים בהן שתקה למען אולמרט.

דן טען כי מזה שמונה שנים נעשה לאולמרט סיכול ממוקד. "שמונה שנים שרודפים אותו ובכל פעם הבנאדם במקום להיכנע, כמו שמצפים ממנו, מחזיר מלחמה על חפותו. החוצפה הכי גדולה שלו היא שהוא מעז ויוצא זכאי ועל זה הפרקליטות לא מוכנה לסלוח".

"שכבה על הגדר בשביל עצמה". זקן (חדשות 2)

דן סירב להתייחס באופן ישיר להקלטות שהגישה זקן למשטרה אך דיבר על מהלך מתוכנן מראש. "זה מהלך שתוכנן לפחות שנה", הוא אמר, "אני לא מקליט חברים קרובים. אם אדם מקליט את אחד הקרובים אליו יודע מה הוא עושה ומתכנן את מה שהוא מתכנן".

לטענתו, מדובר במהלך קר ומחושב. "זה מהלך של אדם שלקח שוחד במאות אלפי שקלים ומנסה למלט את עצמו, והדרך הקלה ביותר היא אולמרט", הדגיש. "כנראה עד שהפרקליטות לא תצליח לשבור את אולמרט היא תמשיך". יועץ התקשורת הביע את אמונו כי אולמרט ייצא זכאי בתיק הולילנד וגם הדגיש כי לא היה כל שיבוש הליכי חקירה.