חניך בפנימייה: "המדריך הכה אותי עם מקל של מטאטא"

נער בן 13 מהדרום נמלט מהפנימייה שבה הוא לומד לאחר שהמדריך הכה אותו ונעל אותו בחדר. תלונתו של הקטין הובילה למעצר המדריך ולהגשת כתב אישום נגדו. במשטרה טענו כי ממצאי החקירה מצביעים על "תקיפה חמורה של קטין חסר ישע על ידי מבוגר שהיה אחראי לשלומו ולביטחונו"

המדריך קשר עצמו למעשים. אילוסטרציה (אייל בן יעיש)

"המדריך הכה אותי, דחף אותי לתוך חדר וסגר את הדלת": נער בן 13 שנמלט מפנימייה בדרום התלונן כי אחד המדריכים נהג כלפיו באלימות והביא למעצרו. בעקבות התלונה נעצר המדריך, שקשר את עצמו למעשים ובקרוב יעמוד למשפט בגין התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החניך טען כי מדריך בפנימייה ביישוב לקייה שבדרום תקף אותו, ובעקבות כך נאלץ לדבריו לברוח ברגל. בעקבות התלונה, תחנת משטרת עיירות פתחה בחקירה, שהביאה למעצרו של המדריך - תושב כסייפה בשנות ה-30 לחייו. בחקירה קשר את עצמו המדריך למעשים המיוחסים לו.

על פי ממצאי החקירה, המדריך הבחין באותו היום בקטטה שפרצה בין הקטין לבין נערים אחרים ובתגובה סטר לנער. לאחר מכן הכניס המדריך את הנער לחדר והמשיך להכות אותו, תוך כדי שהוא מונע את יציאתו מהחדר. הנער הצליח להימלט וברח לעבר חדרו, אך המדריך רדף אחריו והמשיך להכות אותו עם מקל של מטאטא, עד שהוא נמלט ממתחם הפנימייה.

במשטרה אומרים שבתום החקירה התבססה תשתית ראייתית, שאפשרה לפרקליטות דרום להגיש כתב אישום נגד המדריך. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

מפקד תחנת עיירות סנ"צ יניב רחמים אמר כי מדובר בתקיפה חמורה של קטין חסר ישע על ידי מבוגר שהיה אחראי לשלומו ולביטחונו: "אין מקומו של המדריך במערכת החינוך בכלל ובפנימיות האמורות להוות מסגרת מגנה בפרט".