היום יוחלט: האם תידחה הכרעת הדין בתיק הולילנד?

אם תתקבל הבקשה של הפרקליטות יתארך משפט הולילנד באופן משמעותי, ועדים נוספים יעלו לדוכן. יועץ התקשורת של אולמרט טען אתמול בראיון כי המהלך של זקן הוא "מהלך שתוכנן לפחות שנה"

זקן תוחזר לדוכן העדים? (פלאש 90, יוסי זמיר)

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן צפוי להכריע לקראת הערב אם למסור מחר (ב') את הכרעת הדין של אהוד אולמרט ושולה זקן במשפט הולילנד כפי שתוכנן, או להיעתר לבקשת הפרקליטות ולהמתין לעדותה החדשה של זקן נגד אולמרט. פרקליטיו של אולמרט הודיעו כי ביכולתם להעמיד שורה ארוכה של עדים שיסתרו את טענותיה של זקן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דחיית הכרעת הדין משמעותה פתיחת המשפט מחדש, והחזרת זקן, יחד עם אנשים נוספים, לדוכן העדים. במקרה זה תידחה הכרעת הדין למועד רחוק ובלתי ידוע. ייתכן כי הצעתה של זקן טובה מדי מכדי שהשופט דוד רוזן יוכל לסרב לה, כך על פי הערכות.

"שמונה שנים רודפים אותו"

אתמול טען יועץ התקשורת של אהוד אולמרט אמיר דן כי זקן "שכבה על הגדר בשביל עצמה". בריאיון ל"פגוש את העיתונות" התייחס לחשדות החדשים נגד ראש הממשלה לשעבר וביקש להפריך את הנרטיב כי המהלך הנוכחי מגיע אחרי שנים בהן שתקה למען אולמרט.

דן טען כי מזה שמונה שנים נעשה לאולמרט סיכול ממוקד. "שמונה שנים שרודפים אותו ובכל פעם הבנאדם במקום להיכנע, כמו שמצפים ממנו, מחזיר מלחמה על חפותו. החוצפה הכי גדולה שלו היא שהוא מעז ויוצא זכאי ועל זה הפרקליטות לא מוכנה לסלוח".

דן סירב להתייחס באופן ישיר להקלטות שהגישה זקן למשטרה אך דיבר על מהלך מתוכנן מראש. "זה מהלך שתוכנן לפחות שנה", הוא אמר, "אני לא מקליט חברים קרובים. אם אדם מקליט את אחד הקרובים אליו יודע מה הוא עושה ומתכנן את מה שהוא מתכנן".

לטענתו, מדובר במהלך קר ומחושב. "זה מהלך של אדם שלקח שוחד במאות אלפי שקלים ומנסה למלט את עצמו, והדרך הקלה ביותר היא אולמרט", הדגיש. "כנראה עד שהפרקליטות לא תצליח לשבור את אולמרט היא תמשיך". יועץ התקשורת הביע את אמונו כי אולמרט ייצא זכאי בתיק הולילנד וגם הדגיש כי לא היה כל שיבוש הליכי חקירה.