יועצו של אולמרט: "זקן שכבה על הגדר בשביל עצמה"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות", רגע לפני נקודת ההכרעה בתיק הולילנד, התייחס אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, לעסקת הטיעון, לקרע עם זקן ולחשדות החדשים נגד ראש הממשלה לשעבר. "זקן קיבלה שוחד, תכשיטים וכסף עבור משפחתה, היא מנסה כעת למלט את עצמה", טען ודיבר על מהלך קר ומחושב

יועץ התקשורת של אהוד אולמרט אמיר דן התייחס היום (ש') בריאיון ל"פגוש את העיתונות" לעסקת הטיעון עם שולה זקן, לחשדות החדשים נגד ראש הממשלה לשעבר וביקש להפריך את הנרטיב כי המהלך הנוכחי מגיע אחרי שנים בהן שתקה למען אולמרט. "אף אחד כאן לא שכב על הגדר, בטח לא שולה, היא שכבה על הגדר בשביל עצמה", אמר דן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דן טוען כי מזה שמונה שנים נעשה לאולמרט סיכול ממוקד. "שמונה שנים שרודפים אותו ובכל פעם הבנאדם במקום להיכנע, כמו שמצפים ממנו, מחזיר מלחמה על חפותו. החוצפה הכי גדולה שלו שהוא מעיז ויוצא זכאי ועל זה הפרקליטות לא מוכנה לסלוח".

לדבריו, פעם אחר פעם כשמתקרבת הכרעת דין שולפת הפרקליטות חקירה חדשה. "היינו בסיטואציה הזו יותר מדי פעמים, כנראה שמי שבפאניקה היא דווקא הפרקליטות שזו השיטה שלה. ראינו שכשטלנסקי התפוצץ להם בפרצוף, הם שלפו את 'ראשונטורס', וכשזה התחיל לרעוד הם שלפו את הולילנד, ועכשיו כשמגיעה ההכרעה של השופט רוזן הם שלפו חקירה חדשה".

יועצו של אולמרט סבור כי לפרקליטות קשה בעיקר בגלל שראש הממשלה לשעבר מסרב להיכנע. "הם מבינים שסביר להניח שהוא האדם השולי בכל הפרשה הזו, לאור הראיות והעובדות ויש מצב שייצא זכאי. מדובר באדם שמסרב להיכנע ונלחם וזה לא פשוט לפרקליטות". עוד ציין דן כי "אם הפרקליטות היתה משקיעה קצת מהמשאבים שהיא משקיעה באולמרט בשוטף, אולי חלק מהפשע במדינת ישראל היה ממוגר".

"לא שכבה על הגדר בשבילו" (פלאש 90, יוסי זמיר)

"זקן קיבלה תכשיטים, רהיטים וכספים"

לדברי יועץ התקשורת של אולמרט, שתיקתה של זקן לא היתה הגנה על ראש הממשלה לשעבר אלא מתוך ידיעה כי אחרת תהיה מורשעת. "יושבת אישה לא שולית, אדם בכיר, ומעידה בעצמה שהיא קיבלה שוחד במאות אלפי שקלים, תכשיטים, רהיטים, כספים שנכנסו לחסכונות של ילדיה. דכנר זה הסיפור של שולה לא של אולמרט. כשהיא הבינה שזה המוצא האחרון ושהיא תיכנס לכמה שנים לכלא היא ממלטת את עצמה בגלל לחץ".

דן מסרב להתייחס באופן ישיר להקלטות שהגישה זקן למשטרה אך מדבר על מהלך מתוכנן מראש. "זה מהלך שתוכנן לפחות שנה", הוא אומר, "אני לא מקליט חברים קרובים. אם אדם מקליט את אחד הקרובים אליו יודע מה הוא עושה ומתכנן את מה שהוא מתכנן".

לטענתו, מדובר במהלך קר ומחושב. "זה מהלך של אדם שלקח שוחד במאות אלפי שקלים ומנסה למלט את עצמו, והדרך הקלה ביותר היא אולמרט", הדגיש. "כנראה עד שהפרקליטות לא תצליח לשבור את אולמרט היא תמשיך".

יועץ התקשורת מאמין כי אולמרט ייצא זכאי בתיק הולילנד וגם מדגיש כי לא היה כל שיבוש הליכי חקירה. "הוא צפוי כנראה לצאת זכאי, אלא אם כן החודש האחרון וכל מה שקורה מסביב כן חלחל לאן שהפרקליטות כוונה לחלחל אני מקווה שזה לא חלחל לשם".

פרקליטה לשעבר של זקן: "היא לא יכולה יותר" 

אמש אחרי ההתפתחויות האחרונות בפרשת הולילנד, ובראשן הבקשה לדחות את הכרעת הדין שצפויה להימסר ביום שני, אמר עו"ד מיכה פטמן, פרקליטה לשעבר של זקן, כי היא "הגיעה למצב שאינה יכולה יותר להמשיך" ללא הגעה להסכם עם הפרקליטות.

פטמן, שייצג בעבר את זקן ואף טען כי אולמרט מימן חלק מהגנתה של זקן בתיקים קודמים, העריך כי הבקשה לחקירה מכילה חשדות חמורים יותר משיבוש הליכי משפט. "הפרקליטות לא הייתה מבקשת לעכב את הכרעת הדין רק אם היה מדובר בשיבוש - הם חייבים לפנות לשופט בעניין התיק הנוכחי, אחרת אין הצדקה לפנייה", הסביר. לדברי פטמן, אם הבקשה של הפרקליטות עוסקת רק בשיבוש החקירה, השופט רוזן לא יעכב את הכרעת הדין, אלא ימסור אותה בתחילת השבוע.

פטמן, שהצהיר כי לא ידע על קיומן של הקלטות, אמר כי "בהתחלה זקן לא רצתה להעיד ואמרה שבה לא ישתמשו כדי לפגוע באולמרט, אבל היא הגיעה למצב שהיא לא הייתה יכולה יותר נפשית או פיזית במצב הנוכחי. ביום שני נדע את התשובה איזו גירסה יותר אמינה".