הפרקליטות: לדחות הכרעת הדין בתיק הולילנד

בעקבות העסקה עם שולה זקן ביקשה הפרקליטות מביהמ"ש לדחות את הכרעת הדין שאמורה הייתה להינתן ביום שני. בנוסף, ביקשו רשות לעדות מחודשת של זקן בעקבות ההתפתחויות. במשטרה כבר נערכים לחקור את אולמרט באזהרה בחשד לשיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה והטרדת עד

דרמה משפטית של הרגע האחרון באחת מפרשות השחיתות החמורות שידעה המדינה: לאחר שהגיעה לעסקת טיעון עם שולה זקן, שבמסגרתה תרצה מאסר בפועל בתמורה לשימוש בחומרים שהציגה נגד אולמרט, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לדחות את מתן הכרעת הדין במשפט הולילנד - שנקבעה ליום ב'. בעקבות ההתפתחויות מבקשים בפרקליטות רשות לעדות מחודשת של זקן - צעד שלו עשויות להיות השלכות מרחיקות לכת על הפרשה. במקביל, במשטרה נערכים לחקור את אולמרט באזהרה בחשד לשיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה והטרדת עד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן, שאמור לפרסם את הכרעת הדין בפרשת הולילנד, הורה לסינגורים של הנאשמים בתיק להעביר את תגובתם לבקשת הפרקליטות עד יום ראשון בשעה 16:00, והמשמעות היא שעד יום ראשון בערב לא נדע אם הכרעת הדין תימסר ביום שני כמתוכנן או לא.

על פי ההסדר שהושג היום עם זקן, היא צפויה לרצות עונש מאסר בפועל בן 11 חודשים בגין חלקה בפרשת הולילנד - ובתמורה תוכל המשטרה להשתמש בראיות שהציגה לחוקרים - שמצביעות לכאורה על שיבוש הליכי חקירה שבוצעו על ידי ראש הממשלה לשעבר.

בעקבות החומרים שהגישה שולה זקן, תידרש כנראה חקירה נוספת של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, אולם החקירה תתקיים רק בכפוף לאישור של השופט רוזן.

"החליטה לחשוף את האמת", סנגורה של זקן (חדשות 2)

עורך דינה של זקן: "החליטה לחשוף את האמת"

פרקליטה של שולה זקן עו"ד עופר ברטל אמר הערב במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס כי מרשתו "חצתה את הרוביקון, החליטה לשלב ידיים עם רשויות האכיפה, לחשוף את האמת ולתרום תרומתה למיגור הפשיעה והשחיתות השלטונית בישראל".

"אנחנו חושבים שהן הפרקליטות והן המשטרה יעשו בחומר הראיות ככל שהם יבינו ואנחנו סבורים שיש השלכות בחומר הזה גם לפרשות הקיימות ואולי גם לחשדות עתידיים", הוסיף סניגורה של זקן.

אולמרט על העסקה: "שיבוש מהלכי משפט"

מוקדם יותר היום, זמן קצר אחרי הפרסומים אודות הסדר טיעון בין ראש הלשכה לשעבר שולה זקן לפרקליטות, תקפו בסביבתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט את העסקה המתהווה בין הצדדים, כינו אותה "שערורייתית" ואמרו כי היא מהווה "לא פחות משיבוש מהלכי משפט".

"חששה של הפרקליטות מתוצאות משפט הולילנד גרמו לה להיגרר לעסקה עם נאשמת שהודתה בקבלת שוחד של מאות אלפי דולרים, תכשיטים, רהיטים וחסכונות לילדיה - רק כדי שתפליל את אולמרט, וזאת בטענות כזב לעבירות פחותות בהרבה שאין להן שחר", נמסר מסביבת ראש הממשלה לשעבר.

 "ההסכם נחתם על ידי אותם אנשים בפרקליטות, שרק לפני ימים בודדים תקפו את אמינותה הרעועה של שולה זקן, על אותה עדות ממש ולמעשה קבעו שעדותה נגד אולמרט ראוי לה שתיזרק לפח".
נכתב בהודעה של יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן. "כנראה שבדרך למטרה - רדיפתו של אולמרט מתוך כוונה שיישבר, מותר לרמוס ברגל גסה את האמת, את הצדק, את זכויותיו הבסיסיות ביותר של אדם ואף לזהם לבלי היכר את ההליך המשפטי".