אולמרט על העסקה עם זקן: "שערורייתית"

בסביבתו של ראש הממשלה לשעבר תקפו את ההחלטה להגיע להסדר עם ראש הלשכה לשעבר, שלפיו היא תרצה עונש מאסר בפועל בן 11 חודשים ותהפוך לעדת מדינה נגדו: "ההסכם נחתם על ידי אותם אנשים בפרקליטות, שרק לפני ימים בודדים תקפו את אמינותה הרעועה של זקן ולמעשה קבעו שעדותה ראוי לה שתיזרק לפח"

"העסקה - שיבוש מהלכי משפט" (פלאש 90)

זמן קצר אחרי הפרסומים אודות הסדר טיעון בין ראש הלשכה לשעבר שולה זקן לפרקליטות, תוקפים בסביבתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט את העסקה המתהווה בין הצדדים ומכנים אותה "שערורייתית", ואומרים כי היא "לא פחות משיבוש מהלכי משפט". על פי ההסדר שהושג היום (ה') עמה, צפויה זקן לרצות עונש מאסר בפועל בן 11 חודשים בגין חלקה בפרשת הולילנד - ובתמורה תוכל המשטרה להשתמש בראיות שהציגה לחוקרים - שמצביעות לכאורה על שיבוש הליכי חקירה שבוצעו על ידי ראש הממשלה לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות החומרים שהגישה שולה זקן, תידרש כנראה חקירה נוספת של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט - אולם החקירה תתקיים רק בכפוף לאישור של השופט רוזן, שאמור לפרסם את הכרעת הדין בפרשת הולילנד כבר ביום שני הקרוב.

"חששה של הפרקליטות מתוצאות משפט הולילנד גרמו לה להיגרר לעסקה עם נאשמת שהודתה בקבלת שוחד של מאות אלפי דולרים, תכשיטים, רהיטים וחסכונות לילדיה - רק כדי שתפליל את אולמרט, וזאת בטענות כזב לעבירות פחותות בהרבה שאין להן שחר", נמסר מסביבת ראש הממשלה לשעבר.

"ההסכם נחתם על ידי אותם אנשים בפרקליטות, שרק לפני ימים בודדים תקפו את אמינותה הרעועה של שולה זקן, על אותה עדות ממש ולמעשה קבעו שעדותה נגד אולמרט ראוי לה שתיזרק לפח".
עוד נאמר, כי "כנראה שבדרך למטרה - רדיפתו של אולמרט מתוך כוונה שיישבר, מותר לרמוס ברגל גסה את האמת, את הצדק, את זכויותיו הבסיסיות ביותר של אדם ואף לזהם לבלי היכר את ההליך המשפטי".

התפתחות עקב ראיות חדשות. זקן (חדשות 2)

אמש: התפתחות דרמטית בעקבות ראיות חדשות

מוקדם יותר נשמעו הקולות בסביבתה של זקן אחרת: מקורביה העריכו כי לא תיחתם עמה עסקת טיעון, מאחר שהמגעים נראו קרובים יותר לפיצוץ. היום חל ככל הנראה שינוי משמעותי בעמדת הפרקליטות, שגרם להסכמה בין הצדדים לפיה תעיד בתמורה להקלה בעונש.

בשלושת הימים האחרונים נחקרה זקן במשרדי יחידת להב 433 בלוד. אמש, לאחר יותר משש וחצי שעות שבהן נחקרה, דווחה כי חלה התפתחות דרמטית במגעים בעקבות הראיות החדשות והמשמעותיות שהציגה.